یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ۲۰ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سری انیمیشن پنج قسمتی «داستان های کاملا واقعی» با نگاهی به داستان زندگی قهرمان‌های ایرانی، از سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه مستند رفته است.
سری انیمیشن پنج قسمتی «داستان های کاملا واقعی» با نگاهی به داستان زندگی قهرمان‌های ایرانی، از سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه مستند رفته است.

هنرمندنیوز: سری انیمیشن‌های دوبعدی «داستان‌های کاملا واقعی» به نویسندگی و کارگردانی معین شافعی و تهیه‌کنندگی محمدحسین امیری که در پنج قسمت تولید شده است، از سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه مستند رفته و ادامه قسمت‌های آن هرشب ساعت ۱۹:۵۰ روی آنتن می‌رود.

این انیمشین‌های پنج  قسمتی که به سفارش شبکه مستند ساخته شده، به روایت داستانِ قهرمان‌های ایرانی می‌پردازد که هر قسمت آن زمانی حدود ۵ تا ۷ دقیقه دارد.

در خلاصه داستان هرکدام از قسمت‌های این انیمیشن آمده است:

قصه «مریم»: دختری جوان که در خلال جنگ جهانی اول در کرمانشاه در مقابل روس‌ها ایستادگی کرد.

قصه «صدآفرین»: حسینعلی صدآفرین در جریان وقایع شهریور ۲۰، در یک پاسگاه نظامی به تنهایی ساعت‌های طولانی لشکر روس‌ها را متوقف کرده، با آنها جنگید و در نهایت شهید شد.

قصه «روحانی تبریزی» : ثقه‌الاسلام تبریزی برای جلوگیری از کشتار خونبار و خرابی‌های شهر توسط روس‌ها در جریان جنگ بزرگ اول در شهر تبریز ماند تا تمرکز روس‌ها را به خود معطوف کند که در نهایت در روز عاشورا به شهادت رسید.

قصه «حصاری از شجاعت»: ایستادگی مردم شهر خوی به رهبری دو روحانی و تنها با داشتن یک توپ قدیمی در مقابل لشکری ساخته شده توسط انگلیسی‌ها که منجر به نجات شهر و شکست دشمن شد.

قصه «جنگ سه روزه»: ماجرای مبارزه مردم دلوار به فرماندهی رییس علی دلواری در مقابل لشکر انگلیس در زمان جنگ بزرگ اول که سه روز ادامه داشت و در نهایت با فرار انگلیسی‌ها پایان یافت.

بخشی از عوامل این انیمیشن پنج قسمتی عبارتند از: صداگذاری: محمدحسین ابراهیمی، مشاورهنری: مهدی فارسی، پژوهشگران: انسیه جهانشاهلو،هدی موسوی، کامپوزیت و متحرک سازی: محمدعلی امیری

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..