دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ۲۰ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نظام یکپارچه آموزشی خانه‌های کودک رونمایی شد

آیین رونمایی از نشان سینا (سامانه یکپارچه نظام آموزش) روز دوشنبه ۱۶ مهر ماه با حضور رییس و تعدادی از مدیران و معاونان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از مربیان آموزش این سازمان در فرهنگ‌سرای اشراق برگزار شد.
آیین رونمایی از نشان سینا (سامانه یکپارچه نظام آموزش) روز دوشنبه ۱۶ مهر ماه با حضور رییس و تعدادی از مدیران و معاونان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از مربیان آموزش این سازمان در فرهنگ‌سرای اشراق برگزار شد.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از  رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، همزمان با روز جهانی کودک، آیین رونمایی از نشان سینا (سامانه یکپارچه نظام آموزش) روز دوشنبه ۱۶ مهر ماه با حضور سعید اوحدی رییس و تعدادی از مدیران و معاونان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از مربیان آموزش این سازمان در فرهنگ‌سرای اشراق برگزار شد.

سید نوید برکچیان سرپرست مرکز مطالعات و آموزش سازمان فرهنگی هنری نخستین سخنران مراسم بود که با خیر مقدم به حاضران گفت: سازمان فرهنگی هنری بزرگ‌ترین شبکه آموزشی غیررسمی حضوری کشور است. ۱۰۲ مرکز آموزشی، ۱۳ هزار و ۸۷ صندلی آموزشی، ۷۱۸ کلاس آموزشی و هزار و ۴۹۱ عنوان آموزشی در سازمان فرهنگی هنری مشغول ارائه خدمات به شهروندان است.

وی ادامه داد: ۱۵ هزار و ۳۴۴ دوره آموزشی در سال برگزار می‌کنیم و همه ۴ هزار و ۵۹۵ مدرس آموزشی سازمان دارای اعتبارنامه تأیید صلاحیت هستند. با توجه به گستردگی کار، آموزش در سازمان فرهنگی هنری اهمیت بالایی پیدا می‌کند و ۷۰ درصد خدمات جاری سازمان در حوزه آموزش است. همه دوره‌های آموزشی ما دارای کاربرگ استاندارد آموزشی است و ویژگی‌های دوره‌های استاندارد را داراست. امروز یک شهروند در هر کدام از مراکز آموزشی ثبت نام کند در شبکه مخاطبان ما ثبت نام می‌شود و بعدها برای شرکت در دوره‌های دیگر بی‌نیاز از ثبت نام مجدد است.

سرپرست مرکز مطالعات و آموزش سازمان فرهنگی هنری با بیان اینکه بزرگ‌ترین گروه آموزشی سازمان، گروه آموزشی کودک از جمله خانه‌های کودک است، عنوان کرد: البته پردرآمدترین گروه هم هست. کودکان آموزش‌پذیرترین گروه آموزشی هستند و بیش از ۶۰ درصد مخاطبان آموزش سازمان را تشکیل می‌دهند. این ظرفیت فوق‌العاده‌ای است و باید از آن برای اثرگذاری مثبت بر کودکان بهره ببریم.

وی به معرفی نظام یکپارچه خانه‌های کودک پرداخت و گفت: نظام یکپارچه خانه‌های کودک شهر شکوفه‌ها در واقع طراحی ۴۰۰ ساعت آموزشی به تفکیک سه گروه سنی برای کودکان است و ۲۷ عنوان کتاب آموزشی بر همین اساس تولید شده است. در این حوزه همه اقلام آموزشی خانه‌های کودک با برند شهر شکوفه‌ها تولید می‌شوند. ۲۵۰ مربی توانمند خانه‌های کودک شهر شکوفه‌ها به صورت مستمر پایش، ارزیابی و توانمندسازی می‌شوند.

برکچیان در پایان بیان کرد: این نظام یکپارچه آغاز به کار کرده و هم‌اکنون در حال اجرا در خانه‌های کودک است. با اجرای این طرح بیش از ۳۰ درصد افزایش تعداد ثبت نام در خانه‌های کودک شهر شکوفه‌ها داشتیم که اتفاق خوبی است. از همه همکارانم سپاسگزارم که ما را در این مسیر یاری می‌کنند.

اوحدی: آموزش بستر رسیدن به کمال است

سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری نیز به مربیان و دیگر حاضران در نشست خیر مقدم گفت و عنوان کرد: امروز هر چه داریم از شهدایی است که با بصیرت و آگاهی از همه چیز دل کندند و به خاطر دفاع از ارزش‌هایشان از جانشان گذشتند، شهدای مدافع حرم تشخیص دادند که جامعه نیاز به تلنگر دوباره‌ای دارد و امروز شاهد آثار و برکات جانفشانی‌های آنان هستیم. عربستان سعودی میلیون‌ها دلار هزینه کرد تا نامزد مورد نظرش در انتخابات عراق پیروز شود، ولی ناکام ماند و این به برکت مظلومیت و خون پاک شهدای مدافع حرم است که امروز محور مقاومت بر مسند کار است.

وی افزود: آنچه انسان در زندگی به دنبالش است، رشد و کمال است. اما این کمال‌طلبی با شعار امکان‌پذیر نیست و باید نگاهی به الگوهایمان داشته باشیم. آموزش بستر رسیدن به کمال است و طبق فرمایش پیامبر(ص)، علم بهترین راهنما برای رشد انسان است. هر مکتبی نماد و ویژگی‌ای دارد و اسلام تنها مکتب و آیینی است که  کلام وحی در آن با علم و آموزش آغاز می‌شود و «اقرا بسم ربک الذی خلق» نخستین آیه قرآن است. آن هم در جامعه آن روز عربستان که دختران را زنده به گور می‌کردند. در آن شرایط  پیامبر اسلام بر فراگیری دانش تاکید کردند. فرمودند علم رکن و اساس اسلام است. کدام مکتب این همه درباره علم صحبت کرده است؟

رییس سازمان فرهنگی هنری ادامه داد: در این میان جایگاه مهم شما مربیان سخت‌کوش غیر قابل انکار است. حضرت علی (ع) فرمودند هر کس یک حرف به من بیاموزد مرا بنده خود کرده است. این اهمیت مربی و معلم را نشان می‌دهد. شما رسالت بزرگی به عهده دارید. هیچ کشوری به توسعه نمی‌رسد، مگر از مسیر علم. ضمن اینکه علم تنها مسیری است که نمی‌توان آن را تحریم و دچار محدودیت کرد.

وی اضافه کرد: طبق فرموده پیامبر (ص) آموزش یکی از مصادیق عمل صالح است، چون اثر آن همیشه ادامه دارد و متوقف نمی‌شود. شاگردان شما به هر جایگاهی برسند، برکت و ثوابش به شما هم می‌رسد. باید تلاش کنیم و با این ظرفیتی که در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران وجود دارد، کارهای ارزشمندی قابل انجام است. برای ارتقای کیفیت خدمات آموزشی مرزی وجود ندارد و هر چقدر تلاش کنیم، جای کار دارد. امیدوارم خداوند توفیق دهد که در حوزه آموزش عملکرد مثبتی داشته باشیم.

در ادامه با حضور تعدادی از کودکان خانه‌های کودک، زنگ آغاز جشنواره سینا زده شد و از ۲۷ محصول آموزشی تازه رونمایی شد. تجلیل از تعدادی از فرزندان شهدای مدافع حرم و رونمایی از نشان سینا از بخش‌های دیگر این مراسم بود.

همچنین رییس سازمان فرهنگی هنری از خانه کودک شهر شکوفه‌ها و نمایشگاه محصولات خانه‌های کودک سازمان فرهنگی هنری بازدید کرد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..