پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نظر سید مجتبی حسینی درباره افتتاح پهنه رودکی و نحوه برگزاری جشنواره‌های هنری

معاون امور هنری وزارت ارشاد می‌گوید اگر شرایط از نظر سلامت افراد و کاهش بیماری کرونا بهتر شد جشنواره‌ها حتماً با تمام توان به صورت حضوری برگزار خواهد شد.
معاون امور هنری وزارت ارشاد می‌گوید اگر شرایط از نظر سلامت افراد و کاهش بیماری کرونا بهتر شد جشنواره‌ها حتماً با تمام توان به صورت حضوری برگزار خواهد شد.


هنرمندنیوزفاز اول پهنه فرهنگی رودکی روز گذشته با افتتاح پیاده‌راه استاد شهریار آغاز شد. این پهنه با همکاری شهرداری منطقه ۱۱، سازمان زیباسازی شهر تهران، شرکت توسعه فضاهای فرهنگی و دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به‌عنوان یک گذر فرهنگی- هنری در تهران راه‌اندازی شده است.

سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره افتتاح پهنه رودکی گفت: پهنه رودکی یکی از پروژه‌هایی است که در طول ۲۰ سال گذشته، چند نوبت درباره آن صحبت شده است. از سوی نهادهای مختلفی که سهیم هستند کوشش شده تا وجه فرهنگی غالب‌تری پیدا کند. نهایتاً در این دوره شهرداری تهران جدیت بیشتری به خرج داد تا این پروژه انجام شود.

وی با اشاره به این که در این پروژه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در کنار شهرداری قرار گرفت، عنوان کرد: این پروژه علیرغم طولانی‌تر شدن آن نسبت به پیش‌بینی اولیه، در نهایت به سرانجام رسید و امروز یک پیاده‌‌راه مفرحی درست شده که می‌تواند بستر اقدامات و رویدادهای فرهنگی باشد.

معاون امور هنری وزارت ارشاد در رابطه با نحوه برگزاری برنامه‌ جشنواره‌های موسیقی اظهار داشت: در حال حاضر اولویت تمام  فعالیت‌های هنری در وزارت ارشاد سلامت مردم است. هیچ چیزی به اندازه سلامت مردم مهم نیست. بنابراین ما از الان نمی‌توانیم راجع به جشنواره‌هایی که با آن‌ها فاصله داریم داوری کنیم.

او در پایان هم گفت: البته در تدارک جشنواره‌ها هستیم ولی این تدارک دیدن به معنای اجرا یا عدم اجرای صد درصد نیست. اگر شرایط از نظر سلامت افراد و کاهش بیماری کرونا بهتر شد حتماً جشنواره‌ها را با تمام توان به صورت حضوری برگزار می‌کنیم، در غیر این صورت گزینه‌های دیگر را بررسی می‌کنیم.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..