پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۷ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نمایشگاه نقاشی‌های کامبیز خدابنده با عنوان «اکنون، خیلی دور است» جمعه ۲۷ خردادماه در گالری مژده افتتاح می‌شود.
نمایشگاه نقاشی‌های کامبیز خدابنده با عنوان «اکنون، خیلی دور است» جمعه ۲۷ خردادماه در گالری مژده افتتاح می‌شود.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی گالری مژده، «اکنون، خیلی دور است» عنوان نمایشگاه آثار کامبیز خدابنده است که جمعه ۲۷ خرداد ماه در گالری مژده افتتاح می‌شود.

در توضیح این نمایشگاه آمده است: «مجموعه آثار پیش‌رو حاصل قلم هنرمندی‌ است که علی‌رغم تحصیل آکادمیک در رشته نقاشی، شیوه‌ای بینامتنی میان نئوآرت و فوویسم پیش گرفته است. این روحیه گریز از چهارچوب‌های آکادمیک نقاشی باعث به وجود آمدن رنگ‌ها و خط‌هایی است که در عین یک لایه بودن پختگی خاص خود را هم دارند.

آرمان‌شهرهای کامبیز خدابنده ساده، بی‌تکلف و در عین حال پرهیاهو است، گویی اگر چند ثانیه به اثر خیره شوی همهمه آدم‌های در حال رفت و آمد، صدای کافه‌ها و بوق ماشین‌های بزرگ و کلاسیک را می‌شنوی بی‌شک گرایش‌های شخصی هنرمند به سینما و علی‌الخصوص سینمای دهه ۴۰ تا ۷۰ میلادی بی تأثیر در این آثار نبوده است و هر گوشه از این شهرها گویی پلانی‌ است در حال اجرا با نقش‌آفرینی شخصیت‌های محبوب او. او آگاهانه، از هرگونه نظام و اصولی دوری می‌کند و قلمش را به دست صمیمیت خالص درونی و خیالش می‌سپارد، آنچنان که مخاطب خواه ناخواه با دنیای او همراه شده و در احوالات ذهنی هنرمند غرق می‌شود.»

نمایشگاه «اکنون، خیلی دور است» تا هفتم تیر در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، علامه طباطبایی شمالی، خیابان هجدهم شرقی، پلاک ۲۷ دایر خواهد بود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..