چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ ۲۲ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نگاهی به چهارمین روز فجر چهل‌ویکم:

چهارمین روز جشنواره فجر، با اتفاق‌ها و حواشی جالبی همراه بود.
چهارمین روز جشنواره فجر، با اتفاق‌ها و حواشی جالبی همراه بود.

هنرمندنیوز: به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، چهارمین روز جشنواره در خانه رسانه و خانه جشنواره، با فیلم «چرا گریه نمی‌کنی؟» آغاز شد. فیلمی که پیش از آغاز جشنواره، به دلیل بروز چند حاشیه، موجب کنجکاوی مخاطبان شده بود. همچنین تعدد بازیگران شناخته‌شده این فیلم هم دیگر دلیلی بود که بخواهیم حق دهیم استقبال از این فیلم، زیاد باشد. همین‌طور هم شد و از دقایقی قبل از باز شدن درب سالن‌های نمایش‌دهنده این فیلم، جمعیت، صف کشیده بودند تا وارد سالن شوند.

البته این فیلم در نشست پرسش و پاسخ خود نیز با حاشیه‌‌های بسیاری ظاهر شد. علیرضا معتمدی که در این فیلم به‌عنوان بازیگر نقش اول، نویسنده و کارگردان حضور داشت، برای تماشای فیلم، به پردیس ملت رفت اما در کمال تعجب، حاضر نشد تا در کنفرانس خبری فیلم خود حاضر شود و به‌همین دلیل، تهیه‌کننده به‌تنهایی به نشست رفت و این اقدام معتمدی را مورد نکوهش قرار داد.

البته که محقق در این نشست، ناراحتی خود را از بابت تحریم جشنواره توسط چند بازیگر فیلمش اعلام کرد و این اقدام برخی اعضای تیم تولید فیلمش را به باد استهزا گرفت. صحبت‌هایی که با صدای بلند و بغض همراه بود و نشر حداکثری پیدا کرد و به پرحاشیه‌ترین کنفرانس خبری روز چهارم جشنواره تبدیل شد.

در روز چهارم، از تنها انیمیشن جشنواره نیز رونمایی شد. برخلاف انتظارها، تقریبا تمام صندلی‌ سالن‌های نمایش‌دهنده بچه زرنگ پر بود و جالب آن‌که تقریبا هیچ‌‍ فردی تا انتهای انیمیشن، سالن را ترک نکرد. حتی محمد خزاعی که به همراه مجتبی امینی، یزدان عشیری و مسعود نجفی به پردیس ملت آمده بود نیز دقایقی به تماشای این انیمیشن نشست.

میزان رضایت مخاطبان از تنها انیمیشن این دوره از جشنواره، بسیار بالا بود. نکته‌ای که تقریبا بسیاری از موافقان این فیلم به آن اشاره می‌کردند، وجود لهجه‌ها و گویش‌های مختلفی از کشور در میان حیوانات بود که بسیار به مذاق مخاطبان خوش آمد.

خزاعی، مهم‌ترین چهره چهارمین روز جشنواره بود که با استقبال رسانه‌ها مواجه شد. رئیس سازمان سینمایی از بدو ورود به پردیس ملت، به پرسش خبرنگاران پاسخ داد و تا لحظه آخر، مقابل دوربین رسانه‌ها و خبرنگاران قرار گرفت و تقریبا، هیچ درخواستی را رد نکرد.

چهارمین روز جشنواره با روز پدر مصادف شده بود که مجتبی امینی، به همین مناسبت، یادداشت تبریکی را منتشر کرد. در این روز همچنین، برای تمام افرادی که وارد پردیس ملت و برج میلاد می‌شدند، پیامک تبریک روز پدر و ولادت امام علی (ع) ارسال شد.

هوک، آخرین فیلم روز چهارم بود که همان‌گونه که انتظار می‌رفت، با استقبال خوبی مواجه شد و در پایان نیز با تشویق نسبتا طولانی همراه بود. محمد خزاعی به کنفرانس خبری این فیلم رفت و برای لحظاتی، به‎عنوان مخاطب، در سالن پرسش و پاسخ این فیلم حضور یافت.

در نشست این فیلم، بازیگر نقش نوجوانی شیرهان با همان لباس بلوچ به سالن کنفرانس آمد که با تشویق حضار مواجه شد.

اخبار جشنواره در فضای مجازی، با بازدیدهای خوبی همراه است. این اتفاق در تقریبا تمامی پیام‌رسان‌ها مورد رصد قرار گرفته و اخبار این رویداد، علی‌الخصوص ویدئو‌هایی که از پردیس ملت منتشر می‌شود، با بازدید خوبی مواجه است. به‌طوری که با یک جستجوی ساده در این پیام‌رسان‌ها متوجه می‌شویم که اخبار جشنواره، تصاویر و ویدئوهایی مختلف از این رویداد، در بسیاری از صفحات منتشر شده و بازدید خوبی نیز خورده است.

اوضاع در برج میلاد هم به سمت ازدیاد مخاطب پیش می‌رود. با آماده شدن غرفه‌های بخش بازار، تقریبا تمامی غرفه‌ها مستقر شده‌اند. از روز پنجم جشنواره، بخش بین‌الملل و بخش بازار، فعالیت رسمی خود را آغاز می‌کنند و این یعنی آن‌که، مخاطبان خانه جشنواره، بسیار بیشتر از روزهای گذشته خود خواهند بود.

از سینماهای مردمی نیز خبر می‌رسد که سانس فوق‌العاده کت چرمی با ازدیاد مخاطبان مواجه شد و بلیت سیاه برای این فیلم تا مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به راه افتاد. اخبار غیررسمی دیگر حکایت دارد که برای فیلم یادگار جنوب نیز بازار سیاه به راه افتاده و برخی پردیس‌ها درصدد هستند تا طی روزهای آینده، برای این فیلم نیز سانس فوق‌العاده تعریف کنند.

با توجه به اینکه ۳ روز پایانی جشنواره، به روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه تلاقی پیدا کرده که تعطیل هستند، از هم‌اکنون برنامه‌ریزی برای سانس‌های فوق‌العاده در چند سینما آغاز شده است. طبق شنیده‌های غیررسمی، قرار است برای چند فیلم ازجمله کت چرمی، یادگار جنوب، جنگل پرتقال، سرهنگ ثریا و . . . سانس‌هایی فوق‌العاده تنظیم شود که خبر آن طی روزهای آینده منتشر خواهد شد.

خبر خوب روز چهارم آن‌که، استقبال مردم و خانواده‌ها از تنها انیمیشن این دوره جشنواره، بسیار خوب ارزیابی شده است و در این روز، برخی اخبار و تصاویر، از استقبال خانواده‌‌ها از انیمیشن بچه زرنگ خبر دادند. این رسانه‌ها به این موضوع اشاره کرده بودند که با توجه به یکسان بودن قیمت بلیت فیلم‌های روی پرده با بلیت فیلم‌های جشنواره، برخی خانواده‌ها و فرزندانشان، ترجیح دادند به جای تماشای انیمیشن‌های روی پرده، به تماشای بچه زرنگ بنشینند. این اتفاق، از آن جهت خرسندکننده است که باید پذیرفت تماشای انیمیشن در سینماها، برای خانواده‌ها، به یک فرهنگ تبدیل شده است و آنها انیمیشن را به سبد سینمایی خود اضافه کرده‌اند.

تا پایان روز چهارم، ۱۱ فیلم از ۲۴ فیلم بخش مسابقه به نمایش درآمده است. باید دید میزان استقبال مخاطبان و اهالی رسانه طی روزهای دیگر که روز کاری محسوب می‎شوند، به چه ترتیب خواهد بود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..