سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ۳ اکتبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

بعد از اولین نسخه در ۱۹۶۹؛

ساخت مجدد «ایزی رایدر» که با بازی دنیس هاپر و پیتر فوندا ساخته شده بود، در دستور قرار گرفت.
ساخت مجدد «ایزی رایدر» که با بازی دنیس هاپر و پیتر فوندا ساخته شده بود، در دستور قرار گرفت.

هنرمندنیوز: به نقل از ورایتی، بازسازی فیلم کلاسیک «ایزی راید» از سال ۱۹۶۹ تایید شده و این روند در مراحل اولیه است.

کنسرسیومی متشکل از چند سهامدار و تهیه‌کننده حق اقتباس این پروژه را که توسط کلمبیا پیکچرز اکران شد، در اختیار دارند.

فیلم اصلی «ایزی رایدر» با نمایش چشم انداز سیاسی-اجتماعی در حال تغییر آمریکا- به ویژه از زاویه دید جوان‌های بی‌قرار و پیشروی آن دوران- در تاریخ سینما ماندگار شده است.

دنیس هاپر، پیتر فوندا و تری ساترن فیلمنامه این حماسه جاده‌ای متمرکز بر موتورسیکلت را نوشتند و هاپر کارگردان آن هم شد و هم او و هم فوندا در آن بازی کردند. این فیلم همچنین معرف جک نیکلسون جوان شد.

«ایزی رایدر» یا «سبک‌سواران» نخستین فیلمی بود که از جنبش اعتراضی هیپی‌ها سرچشمه گرفت و از فیلم‌های مهم نمادین این جنبش به‌شمار می‌آید.

تهیه‌کنندگان فیلم جدید در جست‌وجوی نویسندگان ویا کارگردان‌های جسوری هستند که بتوانند با همان روحیه‌، پروژه را برای دوران مدرن شکل دهند. آنها از «کرید» مایکل بی جردن و ارتباطش با «راکی» به‌عنوان یک الگو یاد کرده‌اند.

موریس فادیدا یکی از تهیه‌کنندگان گفت: «هدف ما این است که بر اساس روایت ضدفرهنگ و آزادی بیان که برایمان چون اصل است، فیلمی به جوانان امروز بدهیم که به ضد فرهنگ‌ها و چالش‌های آن‌ها توجه جدی داشته باشد. وی افزود: آنچه بینندگان جوان امروزی در زندگی روزمره خود تجربه می‌کنند ممکن است برای نسل‌های قدیمی‌تر دیوانه‌کننده به نظر برسد، اما به خوبی می‌تواند به هنجار اجتماعی تبدیل شود، همانطور که در مورد تغییر فرهنگی اواخر دهه ۱۹۶۰ اتفاق افتاد. امیدواریم بتوانیم در این تغییر نقش داشته باشیم.

«ایزی رایدر» دو نامزدی اسکار به دست آورد و از رقبای نخل طلای جشنواره کن بود. این فیلم به عنوان یکی از ۱۰۰ فیلم برتر تمام دوران از سوی موسسه فیلم آمریکا شناخته شده است. این فیلم که با بودجه ۴۰۰ هزار دلاری ساخته شد در باکس آفیس جهانی ۶۰ میلیون دلار فروش داشت.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..