سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ۳ اکتبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از بازدید بیش ۲ میلیون و ۳۰۵ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری استان خبر داد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از بازدید بیش ۲ میلیون و ۳۰۵ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری استان خبر داد.

هنرمندنیوز: عطا حسن‌پور گفت:  از ابتدای امسال تاکنون ۲ میلیون و ۳۰۵ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی لرستان دیدن کرده اند که قلعه فلک‌الافلاک خرم آباد با آمار ۱۸۵ هزار و ۴۷۹ نفر بیشترین بازدیدکننده‌ها را داشته است.

وی اضافه کرد: از ۲۸ اسفندماه سال ۱۴۰۰ تا ۳۱ شهریورماه امسال در مجموع بیش از ۶۲۴ هزار نفر از اماکن تاریخی و موزه‌های لرستان بازدید داشته که بیشترین بازدید مربوط به شهر خرم‌آباد و قلعه تاریخی، فرهنگی فلک‌الافللاک بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با بیان اینکه در این مدت همچنین بیش از یک میلیون و ۲۳۵ هزار نفر از جاذبه‌های طبیعی لرستان بازدید داشته‌اند، گفت: بیشترین آمار بازدید در جاذبه‌های طبیعی نیز از آبشار بیشه خرم‌آباد بوده است.

حسن‌پور بیان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۱۷۷ هزار نفر از اماکن مذهبی، ۲۶۳ هزار و ۷۰۰ نفر از جاذبه‌های دست‌ساز و  ۳ هزار و ۶۴۰ نفر از مناطق تفریحی لرستان بازدید کرده‌اند.

وی به وجود بیش از۶۰ آبشار دائمی و فصلی، اماکن تاریخی، چشمه ها و سراب‌ها، پل‌های تاریخی، غارها و تالاب ها در کنار آب و هوای چهار فصل لرستان اشاره کرد و ادامه داد:  تلاش می‌کنیم به منظور رفاه گردشگران زیرساخت‌های لازم را در کنار جاذبه‌های استان فراهم کنیم تا شاهد ماندگاری بیشتر مسافر در این دیار زیبا و خوش آب و هوا باشیم.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..