یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ۴ دسامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از منطقه تفریحی، توریستی گنجنامه، آبشار و کتیبه‌های باستانی آن بازدید کرد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از منطقه تفریحی، توریستی گنجنامه، آبشار و کتیبه‌های باستانی آن بازدید کرد.

هنرمندنیوز: سیدعزت‌الله ضرغامی پنجشنبه ۶ مردادماه در سفر هیات دولت به استان همدان، بیان کرد: با توجه به اطلاعاتی که راهنمایان گردشگری از کتیبه‌های گنجنامه می‌دهند این اثر دارای ظرافت‌های قابل تأملی است.

وی ادامه داد: خشایارشاه پسر داریوش عین کتیبه‌های پدر خود را اجرا کرده که پایین‌تر از کتیبه‌ داریوش قرار گرفته است که به نظر می‌رسد به دلیل رابطه احترام به پدر بوده است و این می‌تواند به عنوان یک سند مورد توجه باشد.

ضرغامی اضافه کرد: مشابهت متن هر دو کتیبه در دو دوره و به سه زبان نشان می‌دهد نیاکان ما بین‌المللی فکر می‌کردند چرا که در آن دوران نیمی از دنیا در اختیار ایران بوده است.

وی با اشاره به اینکه در متن کتیبه‌ها به شادی اشاره شده است، افزود: اشاعه شادی در جامعه موضوعی است که بارها به آن تاکید کرده‌ایم و جامعه امروزی به آن نیازمند است‌.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در رابطه با نگهداری کتیبه‌های گنجنامه بیان کرد: برای جلوگیری از فرسایش این آثار باید تدابیری اندیشیده شود تا از آسیب به آنها جلوگیری به عمل آید. 

ضرغامی در ادامه به طبیعت زیبا، آب‌وهوای دلپذیر و غنای فرهنگی و تاریخی همدان اشاره کرد و گفت: این استان به دلیل فاصله مسافتی کوتاه با پایتخت می‌تواند یکی از مقاصد گردشگری پایتخت‌نشینان باشد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سی‌امین سفر رئیس جمهور و بعضی از اعضای هیات دولت به استان همدان، در شهرستان تویسرکان حضور خواهد یافت.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..