دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ۳ اکتبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سالن‌های سینما و تئاتر دو کشور نروژ و چک طی چند روز آینده و با ظرفیت محدود دوباره فعالیت خود را از سر می‌گیرند.
سالن‌های سینما و تئاتر دو کشور نروژ و چک طی چند روز آینده و با ظرفیت محدود دوباره فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

به گزارش هنرمندنیوز, و به نقل از هالیوود ریپورتر، دو کشور نروژ و جمهوری چک قصد دارند به سرعت سینماها و دیگر کسب و کارهایی را که به‌ دلیل قرنطینه برای مدتی تعطیل بودند با شرایطی خاص بازگشایی کنند.

کشور نروژ که از ۱۲ مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا به حالت نیمه‌قرنطینه درآمده بود اعلام کرده از روز ۷ می (۱۸ اردیبهشت) دوباره سینماها را فعال خواهد کرد، اما ظرفیت هر سینما حداکثر ۵۰ نفر خواهد بود، درست شبیه به شرایطی که کشور سوئیس برای سالن‌های سینما اعلام کرده است. همچنین مخاطبان سینما باید حداقل فاصله یک متری را از یکدیگر رعایت کنند.

دولت جمهوری چک نیز از روز ۱۱ می (۲۲ اردیبهشت) و دو هفته زودتر از موعد اعلام‌شده قبلی فعالیت سینماها و سالن‌های تئاتر را از سر می‌گیرد و در ابتدا هر سالن سینما حداکثر با ظرفیت ۱۰۰ نفر به نمایش فیلم خواهد پرداخت. پیش‌تر تجمع بیش از ۱۰ نفر در این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع اعلام شده بود.

بر اساس اعلام وزیر بهداشت چک، علاوه بر سینماها، رویدادهای فرهنگی و ورزشی با تجمع کمتر از ۱۰۰ نفر نیز از این تاریخ مجاز به ادامه فعالیت خود هستند. این کشور یکی از مهمترین مناطق برای تولید آثار سینمایی و تلویزیونی است و بازگشایی سینماها نشانه خوبی برای آغاز دوباره فعالیت صنعت سرگرمی خواهد بود.

جمهوری چک یکی از موفق‌ترین کشورها در کنترل ویروس کرونا بوده و محدودیت‌ها و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را خیلی زود آغاز کرد. بر اساس آخرین اطلاعات، میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشور به صفر رسیده است. در مجموع ۷۵۰۰ مورد ابتلا به کرونا در این کشور گزارش شد و ۲۲۷ نیز جان خود را از دست دادند.

با این وجود، پنجاه و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم «کارلووی واری» در کشور جمهوری چک که از مهم‌ترین رویدادهای سینمایی در اروپاست چندی پیش اعلام کرد به سبب بحران جهانی شیوع ویروس کرونا امسال برگزار نخواهد شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..