شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۷ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مرغ رابرت زمکیس یک پا دارد؛

رابرت زمکیس در گفت‌وگویی، بار دیگر بر تصمیم خود بر عدم ساخت ادامه مجموعه فیلم‌های «بازگشت به آینده» پافشاری کرد.
رابرت زمکیس در گفت‌وگویی، بار دیگر بر تصمیم خود بر عدم ساخت ادامه مجموعه فیلم‌های «بازگشت به آینده» پافشاری کرد.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از مووی‌وب، رابرت زمکیس کارگردان سرشناس آمریکایی بار دیگر آب پاکی را روی دست طرفداران فیلم «بازگشت به آینده» ریخت و ساخت ادامه‌ای دیگر بر این تریولوژی را منتفی دانست. زمکیس پیش از نیز اعلام کرده بود که ساخت هر گونه دنباله بر این مجموعه زمانی میسر است که او مرده باشد!

«بازگشت به آینده» فیلمی علمی تخیلی به کارگردانی رابرت زمکیس است که در سال ۱۹۸۵ با حمایت مجموعه تحت هدایت استیون اسپیلبرگ یعنی Amblin Entertainment تولید شد.

داستان فیلم درباره پسری به نام مارتی مک‌فلای است که به صورت تصادفی در زمان سفر می‌کند و از سال ۱۹۸۵ به ۱۹۵۵ منتقل شده و به صورت اتفاقی باعث بر هم خوردن رابطه بین پدر و مادرش در گذشته می‌شود. مارتی باید تغییری که در گذشته ایجاد کرده را اصلاح کرده و کاری کند تا والدینش دوباره عاشق یکدیگر شوند و بعد راهی جهت بازگشت به سال ۱۹۸۵ بیابد.

داستان فیلم از موضوعات موردتوجه در زمان خود بود و «بازگشت به آینده» با فروشی ۳۸۱ میلیون دلاری پرفروش‌ترین فیلم سال ۱۹۸۵ و نامزد چندین جایزه اسکار و گلدن گلوب شد. بعد از آن دو دنباله دیگر بر این فیلم ساخته شد؛ «بازگشت به آینده قسمت۲»(۱۹۸۹) و «بازگشت به آینده قسمت۳»(۱۹۹۰) که هر دوی آن‌ها نیز مورد توجه واقع شدند تا پرونده این سه‌گانه بسته شود.

از آن زمان به بعد همواره تقاضا برای ساخت ادامه این فیلم وجود داشت اما زمکیس هیچگاه برای ادامه این داستان وسوسه نشد. در دوره تازه‌ای از این درخواست‌ها چندی پیش نتایج یک نظرسنجی آنلاین که به سرعت در میان سینمادوستان گسترش یافت، مشخص کرد که «بازگشت به آینده ۴» یکی از پرتقاضاترین دنباله‌های بالقوه در دنیای سینما است. با این وجود به نظر می‌رسد رابرت زمکیس همچنان بر رای خود استوار است؛  خبری که حتما طرفداران این مجموعه را ناامید خواهد کرد.

 زمکیس درباره این نظرسنجی و در پاسخ به این سوال که آیا همچنان تا پای جان در برابر ساخت ادامه این فیلم می‌ایستد، گفته است: آه، بله خدایا. آن‌هایی که این نظرسنجی را راه انداختند حتما فکر می‌کردند این سوال مهمی است که باید برای پرسیدن آن هزینه کنند، اما آیا فکر نمی‌کنید ما خودمان می‌توانستیم همین جواب را به آن‌ها بدهیم!؟ نتایج این نظرسنجی تایید چیزی بود که از قبل می‌دانستیم و گویای این حقیقت است که طرفداران، این فیلم را دوست دارند و فکر می‌کنند اگر ساخت ادامه این داستان ممکن باشد، تماشای آن دلپذیر است. ولی آن‌ها باید متوجه باشند چنین امکانی وجود ندارد.

یکی از بزرگترین دلایلی که باعث تقویت این مقاومت زمکیس و عدم ساخت ادامه داستان «بازگشت به آینده» می‌شود، موضوع بیماری مایکل جی‌فاکس بازیگر نقش اصلی فیلم یعنی مارتی مک‌فلای است. جی‌فاکس که این روزها تنها گاهی روی صحنه و در منظر عمومی ظاهر می‌شود چندی قبل به علت بیماری پارکینسون خود از بازیگری کنار کشید.

سال ۲۰۰۸ باب گیل، یکی از تهیه‌کنندگان فیلم نیز با تایید این خبر اعلام کرد که هرگز قادر به ساخت قسمت چهارم این مجموعه بدون حضور جی‌فاکس نیست. او در آن زمان گفت: من مطمئنم همه می‌دانید که مایکل در شرایط خوبی نیست و ساختن بازگشت به آینده‌ای دیگر بدون حضور او مانند این است که بخواهید برای شام استیک سرو کنید بی‌آنکه گوشتی داشته باشید. شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

سال ۲۰۰۸ کاراکتر مارتین مک‌فلای به انتخاب مجله امپایر، عنوان دوازدهمین شخصیت بزرگ تاریخ سینما را از آن خود کرد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..