دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

بازیگر نمایش شام آخر به کارگردانی مسعود دلخواه معتقد است که اتفاق‌های صحنه بازیگران حوزه تئاتر و نمایش را برای حضور در مقابل دوربین و حوزه تصویر پخته‌تر می‌کند.
بازیگر نمایش شام آخر به کارگردانی مسعود دلخواه معتقد است که اتفاق‌های صحنه بازیگران حوزه تئاتر و نمایش را برای حضور در مقابل دوربین و حوزه تصویر پخته‌تر می‌کند.

هنرمندنیوز: مژده عباسی درباره تأثیرات استفاده از بازیگران تئاتر در حوزه تصویر اظهار داشت: اگر چه نوع بازی در حوزه نمایش و تصویر متفاوت از هم است اما بازیگران تئاتر با توجه به شناخت خوبی که از بازی و طراحی صحنه، نور، لباس، گریم، دکور، ترکیب‌بندی قاب تصویر، حرکت و فضا دارند بهتر از بازیگران حوزه تصویر می‌توانند شخصیت پردازی و ایفای نقش کنند.

وی افزود: بازیگران تئاتر چون روی صحنه هستنداتفاقات روی صحنه باعث پختگی آن‌ها می‌شود ولی بازیگران حوزه تصویر درک کمتری از این اتفاق‌ها دارند.

عباسی می‌گوید بازیگران تئاتر وقت زیادی برای تمرین‌های خود می‌گذارند تا بتوانند در اجرا بهترین بازی خود را به نمایش بگذارند در حالی که در حوزه تصویر بازیگر امکان خطا دارد و بارها برداشت مجدد را دارند.

به گفته این بازیگر تئاتر که تجربه بازی در سریال انتخاباتی آخرین سامورایی را هم دارد، بازیگران تئاتر به راحتی می‌توانند خود را با شرایط وفق دهند.

البته عباسی معتقد است بازیگران تئاتر نسبت به بازیگران حوزه تصویر مظلوم واقع شده‌اند و لازم است بستر مناسبی برای حضور این بازیگران در مقابل دوربین و حتی ایفای نقش‌های مهم در کارهای تصویری فراهم شود.

این بازیگر تئاتر به حضور کارگردان‌های تئاتر در سال‌های اخیر در سالن‌های نمایش برای انتخاب بازیگران کارهای خود در حوزه تصویر اشاره کرده و می‌گوید: این اتفاق خوبی است که می‌تواند زمینه ساز حضور موفق بازیگران تئاتر در تولیدات تصویر باشد.

عباسی که آغاز فعالیتش در حوزه نمایش به خوانندگی کُر و سولو در نمایش شاه لیر به کارگردانی مسعود دلخواه برمی گردد گفت: بعد از آخرین کارم در حوزه تصویر که سریال آخرین سامورایی است، ترجیحم بر فعالیت در حوزه تصویر است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..