شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مریم کاظمی اعلام کرد؛

مریم کاظمی کارگردان نمایش «ساعت هشت در کشتی» که قرار است از هفته پایانی اسفند ماه اجرای خود را در تالار هنر آغاز کند از حضور ۶ گروه مجزای هنرجویان کودک و نوجوان در این پروژه نمایشی خبر داد.
مریم کاظمی کارگردان نمایش «ساعت هشت در کشتی» که قرار است از هفته پایانی اسفند ماه اجرای خود را در تالار هنر آغاز کند از حضور ۶ گروه مجزای هنرجویان کودک و نوجوان در این پروژه نمایشی خبر داد.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از روابط عمومی گروه تئاتر مستقل، مریم کاظمی کارگردان و بازیگر تئاتر که این روزها در حال آماده سازی جدیدترین پروژه تئاتری گروه تئاتر مستقل برای مخاطبان کودک و نوجوان است، گفت: در نمایش «ساعت هشت در کشتی» برای اولین بار ۶ گروه متفاوت از هنرجویان کارگاه بازیگری گروه به همراه مربیانی که از اعضا اصلی گروه تئاتر مستقل هستند، تشکیل شده تا برخی از نقش‌هایی را که به دلیل ساختار این نمایش باید در کار وجود داشته باشد، ایفا کنند. این ۶ گروه در حال تمرین هستند و هر گروه در تعداد مشخصی از اجراها روی صحنه خواهد رفت.

مریم کاظمی تصریح کرد: هر گروه متشکل از دوازده الی چهارده کودک و نوجوان است که با ۲ مربی تمرین می‌کنند. بخشی از تمرین این بچه‌ها به حرکات دسته جمعی فرم و بخشی نیز به اجرای نقش مسافران کشتی نوح اختصاص دارد. این گروه صحنه یاران اجرا نیز هستند و در تمام مدت اجرا حضور دارند.

این کارگردان تئاتر از احتمال افزایش گروه‌های کودک و نوجوان در صورت استقبال خانواده‌ها از اجرا و تمایلشان به مشارکت کودکان در این تجربه اجرایی خبر داد و گفت: اجرای نمایش از هفته پایانی اسفند آغاز می‌شود و مطابق پیش بینی ۳ اجرا قبل از عید خواهیم داشت. ادامه اجراها را از سه شنبه ۶ فروردین ماه و در تعطیلات نوروز از سر می‌گیریم.

«ساعت هشت در کشتی» نوشته آلریچ هاب بوده و ترجمه آن را حسین فدایی حسین انجام داده است. در این نمایش اصغر همت، علی فروتن، حمید گلی، مهراد زمانی و حسن همتی در نقش‌های اصلی ایفای نقش می‌کنند. یلدا فرهبد در نقش رنگین کمان و مربیان در نقش ملوانان کشتی روی صحنه می‌روند.

بنا به اعلام مریم کاظمی سرپرست گروه تئاتر مستقل، سیزده بازیگر گروه تئاتر مستقل شامل شقایق اصلانی، کاظم بابایی، سمیه بیگی، فرید تجویدی، هایده حسین زاده، فاطمه خدابنده لو، زهرا روشن ضمیر، نازنین صفا، نرگس صفامنش، سعید قره داغلی، شادی کارآیین، حسام کلانتری، عرفان میدانلو پس از تمرین با کارگردان و دریافت میزانسن‌ها و دستورات اجرایی هر صحنه با ۷۵ بازیگر کودک و نوجوان در حال تمرین هستند.

آهنگساز این نمایش فرید نوایی، طراح صحنه سینا ییلاق بیگی، طراح لباس مژگان عیوضی، طراح و سازنده عروسک‌های نمایش سهیلا باجلان، طراح پوستر و بروشور پریسا فلاح زاده، عکس امیر عابدی، گریم حسین تبریزی، روابط عمومی زهرا شایان فر هستند. مدیران صحنه نیز از بین هنرجویان رده سنی نوجوان متشکل از پرنیا غفرانی، مدیسا قاضی، سما احمدی، علی قره خانی و سبا کریمیان هستند که دوره کارآموزی حرفه‌ای گروه تئاتر مستقل را سپری می‌کنند.

در گروه کارگردانی سعیده دادگر و شقایق اصلانی همکاری دارند. مهراد زمانی دستیار اول کارگردان و برنامه ریز و جواد اعرابی مدیر اجرایی این پروژه نمایشی هستند.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..