پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۷ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

توسط مرکز موسیقی حوزه هنری؛

علی‌اصغر شاه‌زیدی استاد آواز ایرانی بعد از گذشت سال‌ها از انتشار آخرین آلبوم خود، «هنوز آواز» را با همکاری با مرکز موسیقی حوزه هنری را روانه بازار موسیقی کرد.
علی‌اصغر شاه‌زیدی استاد آواز ایرانی بعد از گذشت سال‌ها از انتشار آخرین آلبوم خود، «هنوز آواز» را با همکاری با مرکز موسیقی حوزه هنری را روانه بازار موسیقی کرد.

به گزارشهنرمندنیوز، آلبوم «هنوز آواز» عنوان تازه‌ترین اثر موسیقایی استاد علی اصغر شاه‌زیدی خواننده پیشگام موسیقی ایرانی است که با همکاری مرکز موسیقی حوزه هنری در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

در این اثر جدید که «پنج مجلس آواز»، فشرده و در اختیار علاقه‌مندان موسیقی سنتی  به ویژه مکتب اصفهان قرار گرفته است.

مرکز سپهر سوره هنر در توضیح این آلبوم نوشته است: «در انتشار این آلبوم سه ساز عود، تار و تنبک با آواز شاه‌زیدی همراه شده‌اند که همراهی عود با آواز، از نوآوری‌های به کار رفته در این آلبوم است. در تهیه آلبوم «هنوز آواز»، شهرام میرجلالی نوازندگی تار و محمود رفیعیان نوازندگی تنبک را برعهده داشته‌اند. همچنین ۵ قطعه آوازی در دستگاه‌های چهارگاه، افشاری، دشتی، بیات اصفهان و شوردشتی خوانده شده‌اند.

این آلبوم شامل ۵ قطعه از نوعی «خلاف آمدِ عادت» (به گفتۀ حافظ) بهره دارد و آن، روحیه‌ای مشحون از سبک باری، گشادگی خاطر و نشاط متفکرانه‌ای است که پیشینیان اندیشمند به دنبال آن بوده و آن را توصیه کرده‌اند.

علی‌اصغر شاه‌زیدی استاد آواز ایرانی و تنها بازمانده‌ مکتب آوازی اصفهان است. از معروف‌ترین آثار وی تصنیف «جام مدهوشی» از آلبوم «چرخ گردون» با آهنگ «علی تجویدی»، تار «جلیل شهناز»، تنظیم «فریدون شهبازیان» و شعر «بیژن ترقی» است. وی هم‌چنین آوازهای بسیاری را به صورت فی‌البداهه در برنامه‌ «تماشاگه راز» و رادیو اصفهان اجرا کرده است. او علاوه‌بر آواز به نوازندگی نی، به سرودن شعر نیز علاقه دارد.

طبق هماهنگی‌های به عمل آمده قرار است مراسم رونمایی برای این آلبوم موسیقایی توسط موسسه فرهنگی هنری «سپهر سوره هنر» با همکاری مرکز موسیقی حوزه هنری برگزار شود، که جزییات آن به زودی اعلام خواهد شد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..