چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دکتر محمد حاتمی، رییس جدید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره:

دکتر محمد حاتمی، رییس جدید سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، با تاکید به موضوع مدیریت فضاهای مجازی گفت: نخواهم گذاشت افراد بی صلاحیت به حقوق مردم تجاوز کنند و از طریق پیام های غیر واقعی که در فضای مجازی می دهند از مردم سوء استفاده کنند.
دکتر محمد حاتمی، رییس جدید سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، با تاکید به موضوع مدیریت فضاهای مجازی گفت: نخواهم گذاشت افراد بی صلاحیت به حقوق مردم تجاوز کنند و از طریق پیام های غیر واقعی که در فضای مجازی می دهند از مردم سوء استفاده کنند.

هنرمندنیوزدکتر محمد حاتمی، رییس جدید سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، در آیین معارفه ریاست این سازمان که روز گذشته با حضور مسئولین کشوری و نیز اعضای شورای مرکزی سازمان و اساتید و روان شناسان صاحب نام در تالار کوثر دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به بیشتر شدن احساس مسولیت ایشان با توجه به حضور موثر و ارسال پیام های مختلف از سوی جامعه روان شناسی کشور، اضافه کرد: این پیام ها و شور و شوق حضورتان، مسئولیت مرا بیشتر می کند. این شور حضور فقط به خاطر من نیست، به خاطر جایگاهی است که روانشناسی و مشاوره در کشور دارد، فصل نوینی در تاریخ روانشناسی و مشاوره کشور در حال ظهور است.پانزده سال از عمر سازمان می گذرد و خیلی کارها شده است و آقای دکتر افروز و آقای دکتر  اللهیاری زحمات زیادی کشیدند و نگاه جامعه به روانشناسی و مشاوره تغییر کرده است و همه برای مشکلاتشان به روانشناس مراجعه می کنند و به یک فرهنگ تبدیل شده است و از طرف دیگر هم نگاه مسئولین نسبت به خدمات روانشناسی و مشاوره تغییر کرده است.

دکتر حاتمی در ادامه بیان داشتند: من به عنوان اولین کارم، یک کار گروه در نظام روانشناسی ایجاد می کنم و تاریخ روانشناسی و مشاوره را ترسیم می کنم. روانشناسی به یمن وجود سازمان نظام روانشناسی است که بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو روانشناسی و مشاوره دارد و بیش از ۲۶ هزار عضو در سازمان داریم و حدود ۸۰۰ مرکز خدمات مشاوره در کشور داریم، ما با حساسیت زیادی افراد را انتخاب می کنیم.

اگر کسی می خواهد در این حوزه فعالیت کند حتما باید از سازمان نظام با ساختار قدرتمندی که دارد، پروانه بگیرد.۳۲درصد فضای مجازی در دست مسائل روانشناسی و مشاوره است و من در دوره مسئولیت خودم، فضاهای مجازی را مدیریت خواهم کرد و نخواهم گذاشت افراد بی صلاحیت به حقوق مردم تجاوز کنند و از طریق پیام های غیر واقعی که در فضای مجازی می دهند از مردم سوء استفاده کنند.

یکی از بحث ها، مسئله اعتباربخشی است و آن کسی که می خواهد در ایران فعالیت روانشناسی کند باید از سازمان پروانه بگیرد و برای این کار ما ستون تخصصی داریم و اجازه نمی دهیم غیر از این ستون تخصصی تعیین شده که قانون هم بر ما تکلیف کرده، مسیر دیگری باشد.

ایشان گفتند: یکی از کارهای مهمی که در دوره جدید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره خواهم کرد، بحث نظارت است. در دوره مسئولیتم سعی دارم با کمک صدا و سیما و آموزش و پرورش، سازمان نظام روانشناسی را بیشتر معرفی کنم و بخش شناساندن این سازمان در راس کار خواهد بود و در کنار این سعی در بالابردن سلامت روان مردم خواهیم کرد.

ایشان در پایان اشاره داشتند: من از حضور ارزشمند همه شما تشکر می کنم و قطعا در دوره جدید به کمک شورای مرکزی تلاش می کنیم یک چشم انداز جدیدی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره داشته باشیم.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..