پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

کنسرت موسیقی "پاییز جان" با آواز صادق شيخ زاده و زخمه عليرضا اصغري  جمعه 23 آذر ماه در فرهنگسراي نياوران برگزار شد.
کنسرت موسیقی "پاییز جان" با آواز صادق شيخ زاده و زخمه عليرضا اصغري  جمعه 23 آذر ماه در فرهنگسراي نياوران برگزار شد.

هنرمندنیوزاین اجرا که در دو بخش طراحی شده بود نخست در آواز بیات ترک با قطعه پیش درآمد آغاز شد و سپس با آواز شیخ زاده در گوشه شهابی بر روی شعری از فاضل نظری ادامه یافت. پس از آن تصنیف باغ بی برگی از ساخته های علیرضا اصغری بر روی شعر مشهور مهدی اخوان ثالث اجرا شد که توانست نظر مخاطبان اصیل موسیقی را بر آهنگسازی و اجرای شعر نو در قالب موسیقی ایرانی به خود جلب کرد، سپس آوازی بر روی قطعه بیات ترک بر مبنای پرداخت تازه به فرم ساز و آواز با شعر منوچهر ناصحی پایان بخش آوازهای قسمت اول بود تا تصنیف پاییز جان با شعر اخوان ثالث خاتمه بخش نخست باشد.


در قسمت دوم کنسرت"پاییز جان" که سازهایی برای دستگاه همایون کوک شده بودند، پیش درآمد و قطعه زنگ شتر به انضمام چهار مضراب همایون قطعات علیرضا اصغری با آواز صادق شیخ زاده بر اشعار فاضل نظری اجرا شد، برای قطعه بعدی تصنیف یار بار افتاده با شعری از سعدی درنظر گرفته شده بود که میانه بخش دوم کنسرت را به خود اختصاص داد. در پایان کار نیز صادق شیخ زاده خوانش آواز شوشتری با شعری از کاظم بهمنی را آغاز کرد. هنگامی که تحریرهای اوج انتهایی آواز به پایان خود نزدیک می شد، اجرای نوازندگان خبر از تصنیف دیگر به عنوان حسن ختام برنامه را می‌داد.


تصنیف زیر باران از ساخته های صادق شیخ زاده و تنظیم علیرضا اصغری با شعری از کاظم بهمنی نقطه پایانی کنسرت و بهانه ای برای بدرقه پاییز بود.

در اجرای کنسرت "پاییز جان" حمیدرضا افریده(کمانچه پنج سیم)، علیرضا اصغری(تار)، فرهود پاک سرشت(سنتور)،کامران یعقوبی(تنبک)، وفا مصباحی(نی)،امین دادوری(دف) و محمد الهی پویا) بم تار)
را نواختند.

گفتنی است در این اجرا، محمد اسماعیل قنبری، شهرام صارمی(دبیر جشنواره فجر)، علیرضا نوروزی(مدیر مالی شبکه های ای فیلم و پرس تی وی) و هم چنین مدیرانی از شبکه های رادیویی و رسانه های برون مرزی حضور داشتند.

همچنین گروه "نوای رخشان" اعلام کرد که آلبوم کنسرت "پاییز جان" به زودی در دسترس  علاقه مندان به موسیقی اصیل ایرانی قرار خواهد گرفت.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..