دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ۲۹ مه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

پدیدار شدن "براد پیت"، هنرپیشه بنام سینما، با یک کاپشن و دامنی از همان پارچه، بر روی فرش قرمز مراسم نخسین شب نمایش آخرین فیلمش، " بولت ترن " (ترن تند روی کبک در کانادا)، در برلن، ماجرا آفرین شد.
پدیدار شدن "براد پیت"، هنرپیشه بنام سینما، با یک کاپشن و دامنی از همان پارچه، بر روی فرش قرمز مراسم نخسین شب نمایش آخرین فیلمش، " بولت ترن " (ترن تند روی کبک در کانادا)، در برلن، ماجرا آفرین شد.

هنرمندنیوز: "براد پیت"، این کت و دامن را  با پوشیدن پیراهنی بنفش رنگ از جنس کنف،  پوتین های رنجری سیاه، عینک آفتابی و زنجیر طلائی همیشگی اش کامل کرده بود.

این هنرپیشه، در سال ۱۹۹۹، نیز در عکس هائی که مجله "رولینگ استونز" از او گرفته بود، با سری تراشیده، چندین پیراهن شب نشینی زنانه را برتن کرده بود  تا بگوید که مردانگی هیچ پیوندی با لباس ندارد.

"براد پیت"، گرچه مانکن مزون شانل برای عطر شماره ۵ این مزون است، هیچگاه وابستگی خود را به مد نشان نداده اما آن را از دور دنبال می کند.

نباید فراموش کرد که پوشیدن دامن توسط مردان تازگی ندارد چرا که درسال ۱۹۸۴، "ژان-پل گوتیه"، مد ساز سرشناس فرانسوی، در نمایش مد خود، مرد های دامن پوش را به رژه واداشت. او این مد را با برداشت از "کیلت" اسکاتلندی آفریده بود. پس از وی "ویوین وست وود"، آفریننده مد انگلیسی و به تازگی، "ریک اونس" از این روند پیروی کرده بودند تا به گونه ای از مرز جنسیتی لباس ها فرا تر روند.

سپس چندین خواننده و شخصیت هنری از این مد پیروی کردند و دامن برای مردان جزوی از کلکسیون بهاره "لوئی ویتون" در سال ۲۰۲۲  گردید.

حال "براد پیت" بر این پدیده که حکایت از تغییر فکر جامعه ها نسبت به لباس پوشیدن مردان دارد، تاکید می ورزد. او در گفتگوئی با مجله "وگ"، در سال ۲۰۰۴، پیش بینی کرده بود که" مردان تا تابستان آینده دامن خواهند پوشید !! او در آن زمان در فیلم "آشیل" بازی می کرد که داستانش به یونان باستان باز می گشت، گفته بود که این مد به هر دو جنس تعلق دارد. ما می بایستی به تاریخ احترام بگذاریم چرا که یونانیان باستان مردان همواره دامن می پوشیدند. حال گرمای زیاد اروپا، به وی این فرصت را داد که، به گفته خود وی،  برای خنک شدن هم که شده،  به این مد بازگردد...حال، خود زنان نیز بیشتر به پیراهن و دامن رو آورده اند و  پوشیدن آنها میان زنان نیز بیش از گذشته رایج شده است.

«شهلا رستمی»

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..