جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۰ ژوئیه ۲۰۲۰
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در دوازدهمین سفر حمایتی محقق شد؛

طی سفر مدیران صندوق اعتباری هنر به استان آذربایجان غربی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه این استان از خدمات بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و تسهیلات رفاهی بهره مند شدند.
طی سفر مدیران صندوق اعتباری هنر به استان آذربایجان غربی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه این استان از خدمات بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و تسهیلات رفاهی بهره مند شدند.

هنرمندنیوزدر ادامه برنامه های دیدار و حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ، مدیران صندوق اعتباری هنر با هدف لزوم تمرکززدایی جغرافیایی و بهره گیری عادلانه تمامی اعضاء در سراسر کشور از خدمات صندوق اعتباری با سفر به استان آذربایجان غربی از نزدیک با هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران و فعالان قرآنی این استان دیدار و در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفتند.

هیأت اعزامی صندوق اعتباری هنر روز شنبه ۳ آذر وارد شهر ارومیه شد و با حضور در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان غربی با حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی این استان دیدار و گفتگو کردند.
مدیران صندوق اعتباری هنر با حضور درجمع اهالی فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان های ارومیه، سلماس، خوی، شوط، پلدشت و چالدران به سوالات حاضرین پاسخ دادند.
منصور وحیدی فر، معاون اعضا صندوق اعتباری هنر در نشست با فعالان فرهنگی و هنری از تلاش های صورت گرفته در صندوق اعتباری هنر برای بررسی و رفع مشکلات اهالی فرهنگ، هنر و رسانه خبر داد و گفت: سفرهای حمایتی در سال ۹۶ با شعار برخورداری عادلانه تمامی اعضا از خدمات صندوق آغاز شد. حضور دراستان ها، شهرستان ها و نقاط روستایی و بررسی مشکلات موجود در دیدار چهره به چهره با هنرمندان طی این مدت بسیار موثر بوده است.
معاون اعضاء صندوق اعتباری هنر بیان داشت: استان آذربایجان غربی ظرفیت خوبی در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری دارد. ۱۹۳۵ نفر از هنرمندان این استان عضو صندوق اعتباری هستند. ۶۳۴ نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی و ۱۸۰ نفر از بیمه درمان تکمیلی برخوردار هستند. طی این سفر ما درصدد هستیم هنرمندان مستعد و گمنام شناسایی و با توجه به امکانات صندوق از خدمات بهره مند می شوند.
توحید عبدالهی، مدیر مالی صندوق اعتباری هنر با ابراز خوشحالی از حضور در جمع هنرمندان استان آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی از دیرباز مهد بزرگان و شخصیت‌های برجسته فرهنگی و هنری بوده است. امیدواریم طی این سفر اقدامات موثری در جهت رفاه حال اهالی فرهنگ، هنر و رسانه این استان صورت گیرد.
عبدالهی در ادامه افزود: رویکرد ما به سمت توانمند سازی هنرمندان ساکن در استان ها خصوصاً مناطق محروم و کم برخوردار و حمایت از هنرمندان مستعد است. در این راستا درسفرهای حمایتی هنرمندان واجد شرایط شناسایی و با توجه به ضوابط و مقررات از خدمات و تسهیلات صندوق اعتباری هنر بهره مند می شوند. بر این اساس  تاکنون بیش از ۷۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی قرض الحسنه به هنرمندان، نویسندگان و خبرنگاران در سراسر کشور پرداخت شده است.
زهرا حق شعار، مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز با اشاره به نقش بی بدیل هنرمندان در توسعه فرهنگی کشور گفت: سیاست و عملکرد ما در سفرهای حمایتی در جهت تقویت جایگاه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه سراسر کشور خصوصاً مناطق کم برخوردار است.
مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به سفرهای حمایتی گذشته بیان داشت: سفرهای حمایتی از نیمه  دوم سال ۹۶ آغاز شد و ما طی سفر به ۱۲ استان و ۸۰ شهرستان و مناطق روستایی و دیدار چهره به چهره با هنرمندان تلاش می کنیم روح برادری و برابری را گسترش دهیم. خوشبختانه هنرمندان گمنام بسیاری در این سفرها شناسایی و از خدمات صندوق برخوردار شدند.
شایان توجه است؛ هیأت اعزامی صندوق اعتباری هنر طی روزهای گذشته با بیش از ۲۰۰ تن از فعالان فرهنگ و هنری شهرستان های ارومیه، ارومیه، سلماس، خوی، شوط، پلدشت و چالدران دیدار داشتند. همچنین در منازل شماری از هنرمندان و پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر حضور یافتند.
مدیران صندوق اعتباری هنر در خصوص  حل مشکلات بیمه ای و معیشتی هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران استان آذربایجان غربی قول مساعد دادند.
هیأت اعزامی صندوق اعتباری هنر در ادامه این سفر با هنرمندان شهرستان های ماکو، تکاب، شاهین دژ، بوکان و ... دیدار خواهند کرد.

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..