دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ۲ اوت ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

وزرای اقتصادی دولت در مصاحبه با تلویزیون تعامل و همکاری وزارتخانه‌های متبوع خود را بیش از پیش با این رسانه در راستای تحقق شعار سال جهش تولید اعلام کردند.
وزرای اقتصادی دولت در مصاحبه با تلویزیون تعامل و همکاری وزارتخانه‌های متبوع خود را بیش از پیش با این رسانه در راستای تحقق شعار سال جهش تولید اعلام کردند.

به گزارش هنرمندنیوز، فرهاد دژپسند, وزیر امور اقتصاد و دارایی ـ در برنامه «رهیافت» رادیو اقتصاد ضمن تبریک روز رادیو گفت: رسانه‌ها به ویژه تلویزیون و بخش صدا دارای نقشی چندگانه و چند وجهی هستند که می‌توانند خواسته‌ها و مطالبات مردم را به حاکمیت منتقل کرده و در تبیین محدودیت‌ها و مقدورات حاکمیت ایفای نقش کنند.

وی با تاکید بر اینکه مقدوریت‌ها و محدودیت‌ها به طور جدی موانع تامین مطالبات هستند، افزود: اگر بدون توجه به محدودیت‌ها و مقدوریت‌ها بر حجم مطالبات افزوده شود، بجای اینکه که مطالبات نقش انتقال خواسته‌ها به حکمرانان برای اصلاح امور و ترغیب به جهت گیری در راستای تامین نیازها را داشته باشد تبدیل به غده‌هایی می‌شود که کم‌کم منجر به ایجاد اعتراض‌های اجتماعی خواهد شد. رادیو اقتصاد موقع شناس و موضع شناس بوده و به موقع به طرح مشکلات و مسائل جامعه می‌پردازد.

او با بیان اینکه رادیو اقتصاد طی سال گذشته در حوزه رونق تولید و امسال در بحث جهش تولید خوش درخشیده است، گفت: اگر در گفتمان‌هایی که شکل می‌گیرد این شبکه رادیویی بتواند ابعاد کارشناسی و علمی خود را تعمیق ببخشد، در ابعاد سیاست گذاری نیز می‌تواند موثرتر ایفای نقش کند. رادیو رسانه‌ای فراگیر بوده و به آسانی در دسترس قرار می‌گیرد. رادیو در برقراری روابط دو جانبه مردم با حکمرانان نقش موثری داشته و در این حوزه رادیو اقتصاد نمره قابل قبولی دارد.

دژپسند با تاکید بر اینکه با شیوع بیماری کرونا، اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا و وضعیت بین المللی اقتصاد و بازار نفت در حوزه اقتصادی امسال یک سال ویژه بوده و شرایط منحصر به فرد است، گفت که رادیو اقتصاد در ترویج فرهنگ سرمایه گذاری در بازار سرمایه و تشویق فعالان اقتصادی برای تامین مالی از طریق بازار سرمایه می‌تواند نقش موثری ایفا کند. فضای کسب و کار با کمک دستگاه‌های اجرایی و فعالان اقتصادی بخش خصوصی باید روان شود که رادیو اقتصاد در تحقق این مهم می‌تواند نقش آفرین باشد.

در ادامه پس از دژبان، حمید شاه آبادی ـ معاون صدای تلوزیون ـ در  این برنامه گفت: خوشبختانه تعامل همه بخش‌های سیاست گذار و اجرایی دولت با شبکه رادیویی برقرار است. امیدوارم که رادیو اقتصاد بتواند از یک طرف مجموعه اقدامات خوب و تلاش‌های جدی وزارت امور اقتصاد و دارایی و از سوی دیگر دغدغه‌های به حق مردم را منعکس کند. رادیو همواره با تمام توان در راستای رفع مشکلات مردم در خدمت مسئولان نظام بوده و خواهد بود.

وی افزود: مجموعه اقداماتی که تحت عنوان «الف -ب» در تعاملات رسانه ملی با وزارت نیرو صورت می‌گیرد، بیانگر این است که وزارتخانه مزبور تاثیر رسانه ملی را در مدیریت مصرف انرژی و سرمایه گذاری در این بخش را به درستی دانسته است. حضور رادیو در جاده‌ها حضور منحصربفردی است و تمام مدیریت راه‌های کشور می‌تواند در این حوزه اثر بخش باشد.

شاه‌آبادی اضافه: این انتظار وجود دارد که در ذیل پیوست رسانه‌ای، تولید بزرگراه‌ها به خصوص تونل‌ها و ... شرایطی وجود داشته باشد که بتوان از ظرفیت اطلاع رسانی رادیویی به خصوص در مجموعه‌های وسیع و بزرگی مثل تونل‌ها و مواردی از این دست اتفاق می‌افتد به کمک وزارت راه و شهرسازی انجام شود.

رضا اردکانیان
ـ وزیر نیرو ـ هم در برنامه «رهیافت» گفت: تاثیر حوزه نفوذ رادیو بی بدیل است. علی رغم بروز و ظهور تمامی ابزارهای ارتباطی در دنیا رادیو همچنان توانسته نقش خود را در اطلاع رسانی، فرهنگ سازی، آموزش و غیره حفظ کند. چهارم اردیبهشت ماه ۸۰ سال پیش ساعت هفت بعد از ظهر نخستین ایستگاه رادیویی در کشور آغاز به کار کرده است. پس از آن به سبب فناوری و دسترسی‌های وسیع ابزار ارتباطی متعدد و متنوعی وارد بازار شده و همه مردم دنیا بالاخص مردم ایران از این ابزارهای ارتباطی بهره‌مند هستند اما هنوز هیچ چیزی جای رادیو را نگرفته است.

اردکانیان ضمن اشاره به اینکه تاثیر رادیو در جامعه کم نظیر و بی‌نظیر است اظهار امیدواری کرد که این ابزار در خدمت همه هدف‌های اخلاقی جامعه و نظام قرار گیرد به ویژه امسال که سال جهش تولید است و همه نیازمند متخلق شدن به اخلاق و آداب مناسب این سال چه در مصرف و چه در تولید هستند، از این رو می‌طلبد دست اندرکاران رادیو بتوانند این وظیفه را به نحو احسن ادا کنند.

محمد اسلامی
ـ وزیر راه و شهرسازی ـ نیز در این برنامه ضمن تبریک روز رادیو گفت: رادیو همسفر همیشه همراه است. رادیو در همه دوره‌های پس از انقلاب با توسعه و گسترشی که پیدا کرده، بصورت تخصصی و حرفه‌ای در قالب کانال‌های مختلف تقسیم بندی شده و بطور موثرتری توانسته مخاطب‌های خود را جذب کند و حوزه نفوذ خود را گسترش دهد.

او ادامه داد: این وزارتخانه در جهت معرفی کانال‌ها و فرکانس‌های رادیویی و همینطور به زیر پوشش بردن نقاط کور (فاقد پوشش آنتن) در جاده‌ها با سازمان صدا و سیما کمک و همیاری خواهد کرد.کشورهای پیشرفته دنیا کانال‌های رادیویی خود را در جاده‌ها تبلیغ می‌کنند.

رضا رحمانی ـ وزیر صنعت، معدن و تجارت ـ در برنامه «رهیافت» بیان کرد: امر اطلاع رسانی و پاسخگو بودن به مردم عمل مقدسی است. رادیو پل ارتباطی بین مردم و مسئولان است. نقش ارزشمند رادیو در فرهنگ سازی، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم و جامعه برکسی پوشیده نیست. مسئولان باید به مردم پاسخگو باشند. صحبت با مردم چه حضوری و چه در قالب مصاحبه رادیویی و تلویزونی برای من بسیار مسرت بخش و در ضمن همیشه نتیجه مفید عاید شده است.

رحمانی با تاکید بر اینکه انعکاس فعالیت‌ها باعث می شود که مردم در جریان خدمات و عملکرد مسئولان قرار گیرند، تصریح کرد: اگر انتقادی هم از سوی مردم و رسانه‌ها مطرح می‌شود بدون شک ترتیب اثر خواهیم داد چون به نفع مدیران و خیرو صلاح کشور است.

وی با بیان اینکه مردم همواره قدردان زحمات مسئولان هستند، یادآورشد: مسئولان هم باید مردم را بیشتر در جریان امور کشور قرار دهند.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کشاورزی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۲۰ به مدت ۵۵ دقیقه به تهیه کنندگی «حمید رضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف ۹۸ مگاهرتز قرار می گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..