سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ۳ اکتبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

به زودی از شبکه چهار سیما:

برنامه ترکیبی «صفحه بعدی» یکی از تولیدات جدید گروه اجتماعی شبکه چهار صدای و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که به زودی به جدول پخش این شبکه اضافه می‌شود. این برنامه به بررسی موضوعات حقوقی و قضایی می‌پردازد.
برنامه ترکیبی «صفحه بعدی» یکی از تولیدات جدید گروه اجتماعی شبکه چهار صدای و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که به زودی به جدول پخش این شبکه اضافه می‌شود. این برنامه به بررسی موضوعات حقوقی و قضایی می‌پردازد.

هنرمندنیوز: «احسان میرزا ابوالحسنی» تهیه کننده این برنامه با اعلام این خبر توضیح داد: صفحه بعدی یک برنامه ترکیبی متشکل از چندین بخش است که در ۱۳ قسمت برای پخش آماده شده است.
او با بیان اینکه صفحه بعدی با مشارکت سازمان قضایی نیروهای مسلح ساخته شده است، افزود: در این برنامه ما موضوعات حقوقی و قضایی را که نظامیان و مردم با آن درگیر هستند، بررسی می‌کنیم. فرار از سربازی، جعل، سواستفاده از اطلاعات در فضای مجازی، حقوق مردم در دستگاه قضا، حقوق زندانیان، کولبران، محیطبانان و شکارغیرقانونی از جمله موضوعاتی هستند که در این برنامه به آنها خواهیم پرداخت.
میرزا ابوالحسنی با اشاره به پیش تولید طولانی این پروژه اظهار داشت: ماه‌ها زمان صرف ایده‌پردازی فرمی و محتوایی این برنامه شد. پس از آن سردبیر برنامه به پژوهش و نویسندگی کار پرداخت. سپس وارد مرحله فیلمبرداری شدیم. فیلمبرداری و تدوین کار هم با توجه به تنوع و تعدد بخش‌های برنامه چند ماه طول کشید.
تهیه کننده صفحه بعدی، در ادامه به تشریح بخش‌های این برنامه پرداخت و گفت: در هر قسمت از صفحه بعدی یک موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد. این برنامه متشکل از بخش‌های مختلفی چون: گفتگو با کارشناس قضایی، گفتگو با کارشناسان متخصص، موشن گرافی اطلاعاتی، گزارش مردمی، استاپ موشن، آیتم نمایشی، بررسی ماده قانون مربوط به موضوع برنامه، رصد موضوع در رسانه‌ها و یک مستند کوتاه، است.
او در مورد مستندهای کوتاهی که در هر قسمت پخش خواهد شد، اظهار داشت: در هر قسمت، پرونده‌ای مرتبط با موضوع انتخاب شده و مستندی در مورد آن ساخته شده است. مثلا برای قسمتی با موضوع ارتکاب قتل هنگام عصبانیت، به آذربایجان غربی سفر کردیم تا در مورد پرونده قتل یک سرباز به دست سرباز دیگر، مستندی بسازیم.
میرزاابوالحسنی ادامه داد: گروه تولید صفحه بعدی برای ساخت این مستندها و البته دیگر گزارش‌ها به چندین استان سفر کردند.
تهیه کننده برنامه صفحه بعدی در خاتمه گفت: ما تمام تلاش خود را کردیم تا برنامه‌ای نو و پربار، با ریتمی تند و بخش‌های مختلف در مورد موضوعات حقوقی بسازیم. هدف ما آشنایی و آگاه‌سازی مردم در مورد این موضوعات است. به همین دلیل سعی کردیم، برنامه‌ای جذاب بسازیم که مخاطبان علاوه بر آگاهی از تماشای آن لذت ببرند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..