پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ۸ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدرسه ملی سینمای ایران و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با همکاری بنیاد سینمایی فارابی، سلسله نشست‌های سینما و ادبیات با عنوان «هم‌آیی قلم و دوربین» را برگزار می‌کنند.
مدرسه ملی سینمای ایران و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با همکاری بنیاد سینمایی فارابی، سلسله نشست‌های سینما و ادبیات با عنوان «هم‌آیی قلم و دوربین» را برگزار می‌کنند.

به گزارش هنرمندنیوز، مدرسه ملی سینمای ایران و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با همکاری بنیاد سینمایی فارابی، سلسه نشست‌های سینما و ادبیات با عنوان «هم‌آیی قلم و دوربین» را از ۱۵ تا ۱۸ دی‌ماه برگزار می‌کنند.

مسعود کیمیایی، هوشنگ مرادی کرمانی، حسن فتحی، چیستا یثربی، واسینی الاعرج (رمان نویس الجزایری و استاد دانشگاه الجزایر و سوربون) و زینب الاعوج (شاعر الجزایری و استاد دانشگاه الجزایر و سوربون) در این سلسه گفتگوها حضور دارند.

فتنه نوشتن (خوانش ایرانی از رمان های واسینی الاعرج)، گفتگوی مسعود کیمیایی و واسینی الاعرج پیرامون فیلم‌ «سفر سنگ»، گفتگوی هوشنگ مرادی کرمانی و واسینی الاعرج با عنوان «مربای شیرین، زیتون تلخ»، گفتگوی حسن فتحی و واسینی الاعرج با موضوع «شهرزاد تهران، شهرزاد بغداد» و در خاتمه گفتگوی زنان کارگردان سینمای ایران و جهان عرب با حضور چیستا یثربی و زینب الاعوج با عنوان «مرا به نام کوچکم صدا بزن!» از رئوس برنامه‌های این سلسه نشست‌ها است.

همچنین کارگاه «اقتباس سینما از ادبیات: از متن روایی تا متن دراماتیک» با حضور واسینی الاعرج رمان‌نویس الجزایری روز سه شنبه ۱۸ دی برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای اطلاع از نحوه شرکت در نشست‌ها و ثبت‌نام برای کارگاه آموزشی با شماره تلفن‌های ۲۲۹۰۵۲۴۶ (داخلی ۱۱۱) و ۰۹۱۲۸۸۳۶۳۰۵ تماس حاصل کرده و یا به سایت www.mmciran.com مراجعه کنند.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..