سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون صنایع دستی خبر داد:

معاون صنایع دستی کشور از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی با آثار بیش از ۴۰ هنرمند در دو مرز شلمچه و چذابه خبر داد.
معاون صنایع دستی کشور از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی با آثار بیش از ۴۰ هنرمند در دو مرز شلمچه و چذابه خبر داد.

هنرمندنیوز: به نقل از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت:‌ این نمایشگاه‌ها با هدف تامین سوغات زائران و آشنایی هرچه بیشتر با هنرهای سنتی و صنایع‌دستی ایرانی برپا شده است.

مریم جلالی امروز جمعه، ۲۵ شهریور ماه با اعلام این خبر اظهار کرد: معاونت صنایع‌دستی با آگاهی از ظرفیت‌های نهفته در این حرکت عظیم فرهنگی، برنامه‌ریزی لازم برای معرفی داشته‌های صنایع‌دستی را در دستور کار قرارداده است.

وی افزود: برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در دو مرز شلمچه و چذابه که بیش از ۵۰ درصد زائران ایرانی و تعداد زیادی از زائران خارجی از این مرزها عبور می‌کنند، به‌طور ویژه مدنظر قرار گرفته است که این نمایشگاه‌ها از چهار روز مانده به اربعین حسینی افتتاح شده و تا دو روز پس از آن دایر خواهند بود.

جلالی گفت: با توجه به اینکه در این روزها بیشترین آمار بازگشت زائران پیش‌بینی‌شده است، شرایطی فراهم شده که زائران ضمن بازدید از نمایشگاه‌های برپاشده و آشنایی با صنایع‌دستی ایرانی بتوانند در صورت نیاز بخشی از سوغات و هدایای خود را از این نمایشگاه‌ها تأمین کنند.

معاون صنایع‌دستی کشور در پایان خاطرنشان کرد: در دو مرز شلمچه و چذابه هنرمندان آثاری از قبیل حصیربافی، لباس‌های سنتی، گلیم، کپوبافی، زیورآلات سنتی، نقاشی روی سفال، خراطی، منبت، گره‌چینی، کیف‌های سنتی، حجاری و قلاب‌بافی مربوط به استان خود را به نمایش در آوردند که با استقبال زائران و بازدیدکنندگان مواجه شده است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..