شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۷ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رییس شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی «وارش» از همراهی بخش خصوصی، نهادها، سازمان‌ها، جوانان علاقه مند و نخبگان در برگزاری این رویداد خبر داد.
رییس شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی «وارش» از همراهی بخش خصوصی، نهادها، سازمان‌ها، جوانان علاقه مند و نخبگان در برگزاری این رویداد خبر داد.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره، محمود شالویی رییس شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی «وارش» گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران تنها متولی برگزاری جشنواره فیلم وارش نیست و بخش خصوصی و برخی از سازمان‌های مرتبط با موضوع جشنواره در کنار ما خواهند بود.

وی یادآور شد: استقبال فیلمسازان از نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم وارش، نشان از رویدادی تاثیرگذار است و امسال تلاش شده با کمک سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌هایی نظیر آن همچون کمیسیون ملی یونسکو و سازمان اکو، بخش‌های خصوصی و نهادهای دولتی مازندران همچون استانداری مازندران و فرمانداری بابل و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اعتباری در حد مقدورات از محل اعتبارات استانی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به جشنواره اختصاص پیدا کند که می‌تواند بخشی از هزینه های جشنواره را جبران کند.

 رییس شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی فیلم وارش افزود: همه جشنواره‌های مهم در ایران از جمله جشنواره فیلم فجر، جشنواره سینماحقیقت، جشنواره فیلم کوتاه تهران و... ردیف تعریف شده‌ای از محل اعتبارات ملی دارند و با توجه به رویکرد دولت به حوزه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، جشنواره ها محل مناسبی برای تقویت نشاط اجتماعی هستند.

شالویی تاکید کرد: نهمین جشنواره بین‌المللی وارش با برنامه‌ریزی صحیح و با استفاده از نظر و نگاه نخبگان فرهنگی کشور پیش می رود. ستاد جشنواره از ابتدای مهر امسال در حال پیگیری و آماده‌سازی برگزاری این رویداد است و این تلاش تا ماه های بعد نیز ادامه خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران عنوان کرد: در نهمین دوره این جشنواره نیز همانند ادوار اول آن  به استانداردهای برگزاری یک جشنواره بین المللی توجه ویژه‌ای داریم و با توجه به شرایط اقتصادی کشور هزینه‌های جشنواره را از محل تامین مشارکت‌های خدماتی و فرهنگی به حداقل خواهیم رساند.

شالویی تصریح کرد: همه جشنواره‌های دنیا برای برگزاری هدفمند نیاز به برنامه ریزی دارند و تلاش ما این است که بخش عمده‌ای از هزینه مهمانان بین‌المللی را از محل مشارکت وزارت خارجه و سایر دستگاه‌ها تامین کنیم. رقم هزینه‌های جشنواره فیلم وارش درآینده‌ای نزدیک اعلام می شود و کمک های جانبی این رویداد در حال برنامه ریزی و بررسی است.

رییس شورای سیاستگذاری نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش گفت: جشنواره‌های فرهنگی در همه استانهای کشور  توسط موسسات فرهنگی و هنری زیر نظر ارشاد برگزار می شود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز این مهم را در برنامه ریزی خود دیده است.

شالویی با اشاره به حضوره داوطلبان جوان در جشنواره فیلم وارش بیان کرد: این دوره از جشنواره فیلم وارش علاوه بر ۱۲ مدیر متخصص از ۵۰ داوطلب جوان و هنرمند در بخش‌های مختلف استفاده و تلاش می‌کند این سرمایه مهم انسانی را برای دوره های آتی در کنار خود داشته باشد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..