پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ ۲۳ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

از پخش موسیقی زنده ایرانی تا تحلیل اشعار خیام، جشن‌های نوروزی در استراسبورگ فرانسه برگزار شد.
از پخش موسیقی زنده ایرانی تا تحلیل اشعار خیام، جشن‌های نوروزی در استراسبورگ فرانسه برگزار شد.

هنرمندنیوز: انجمن استراس-ایران از سال ۲۰۰۹، هر دوسال یکبار، با هدف معرفی ایران و فرهنگش یک رویداد ۱۵ روزه با نام دو هفته ایرانی برگزار می‌کند تا از طریق برپایی نمایشگاه، برگزاری کنسرت موسیقی، معرفی کتاب و نمایش فیلم، ایران و فرهنگ آن را به مخاطبان فرانسوی معرفی کند.

به نقل از وبسایت رسمی انجمن استراس-ایران، طی این دو هفته، سینماها، کتابفروشی‌ها، کتابخانه‌ها، دانشکده‌ها، تماشاخانه‌ها و رستوران‌های استراسبورگ رنگ و بوی فرهنگ ایرانی به خود می‌گیرند.

به نوشته این وبسایت‌، هدف از اجرای این برنامه، از میان برداشتن مرزهای جغرافیایی، کنار زدن تفاوت‌ها و کسب آگاهی درباره آنهاست.

این جشنواره امسال به دلیل شیوع کرونا به صورت مجموعه‌ای از رویدادهای برخط و مجازی با مشارکت انجمن دوستی فرایبورگ و اصفهان برگزار شد؛ روز ۲۰ مارس (۳۰ اسفند ۹۹) از ساعت ۹ و نیم صبح تا ۱۲ ظهر به وقت محلی جشن نوروزی به پا شده، ۲۱ مارس (۱ فروردین ۱۴۰۰) دستور پخت کباب ترش آموزش داده شد و فردای آن روز برداران سعیدی به صورت زنده از اصفهان یک کنسرت موسیقی سنتی برگزار کردند. یک جلسه ادبی با محوریت تحلیل اشعار خیام شاعر پرآوازه ایرانی نیز امروز (شنبه ۷ فروردین) راس ساعت ۷ عصر به وقت محلی برگزار می‌شود.

برگزاری یک مسابقه عکاسی با گوشی های هوشمند در تاریخ ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰)، حسن ختام دوره آتی از این رویداد فرهنگی خواهد بود.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..