سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیر کل دفتر آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از برنامه‌ریزی برای برگزاری هفتمین جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی به‌صورت بین‌المللی خبر داد.
مدیر کل دفتر آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از برنامه‌ریزی برای برگزاری هفتمین جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی به‌صورت بین‌المللی خبر داد.

هنرمندنیوز: به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ویدا توحدی (مدیر کل دفتر آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی) در حاشیه بازدید وزیر فرهنگ سوریه از مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران گفت: امسال پس از شش دوره برگزاری جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، به پیشنهاد وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصمیم گرفته شده، هفتمین دوره جشنواره به‌صورت بین‌المللی برگزار شود.

توحدی افزود: با توجه به رشته‌های مشترک صنایع‌دستی بین ایران و سوریه مثل سرامیک، ملیله و گلیم از وزیر فرهنگ سوریه برای حضور هنرمندان سوری در جشنواره فجر صنایع‌دستی دعوت به‌عمل آمد که با استقبال روبه‌رو شد.

او ادامه داد: در جلسات آتی شورای سیاست‌گذاری هفتمین جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی موضوع کشورهای هدف برای مشارکت در جشنواره مطرح و از طریق سفارتخانه‌ها و رایزنان فرهنگی اطلاع‌رسانی می‌شود.

مدیر کل دفتر آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی تصریح کرد: اقدامات و مکاتبات لازم برای حضور هنرمندان دیگر کشورها از طریق شورای جهانی صنایع‌دستی در منطقه آسیا و اقیانوسیه در حال انجام است و امیدواریم شاهد جشنواره‌ای غنی و پربار باشیم.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..