چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

هم‌اندیشی «هنر و رسانه‌های_دیجیتال»، در قالب دو نشست تخصصی، دیدگاه‌های پژوهشگران را با محوریت هنر و رسانه‌های دیجیتال، مورد بحث قرار می‌دهد.
هم‌اندیشی «هنر و رسانه‌های_دیجیتال»، در قالب دو نشست تخصصی، دیدگاه‌های پژوهشگران را با محوریت هنر و رسانه‌های دیجیتال، مورد بحث قرار می‌دهد.

هنرمندنیوزدر نشست اول این هم‌اندیشی، دکتر معصومه تقی‌زادگان، دبیر علمی هم‌اندیشی، مقاله‌ خود را با موضوع «مطالعات بصری و کنش ارتباطی هنر» ارائه می‌دهد و پس از آن دکتر غلامرضا آذری با عنوان «نگاهی به هنر پژوهش آمیخته در رسانه‌های دیجیتال» سخنرانی خواهد کرد.

در ادامه دکتر محمدرضا شریف‌زاده، پژوهش خود را با موضوع «تحول زیباشناسانه مفهوم "پساجنبش" در هنر ویدئو از منظر ژاک دریدا» ارائه می‌کند. همچنین دکتر زهرا رهبرنیا با مقاله‌ای در باب «شرایط اجتماعی و تاثیرات وب ۲٫۰ در پیشرفت هنر اینترنتی» نقطه نظرات خود را بیان خواهد کرد. کارگاه «آشنایی با ابزار پردازش در لحظه»، با ارائه علی پناهی پایان‌بخش نشست اول این هم‌اندیشی خواهد بود.

دومین نشست هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال که دکتر مهرداد پورعلم، دبیر آن خواهد بود، با نمایش فیلم آثار هنری مربوط به رسانه‌های دیجیتال آغاز می‌شود و پس از آن دکتر هادی خانیکی با موضوع «هنر و رسانه» و عرفان قادری با مقاله «مطالعه‌ای بر نظریه زیباشناختی اثر گشوده از امبرتو اکو و کاربست آن در دریافت هنر تعاملی» نقطه‌نظرات خود را پیرامون موضوع مطرح می‌کنند.

همچنین مریم کهوند در باب «فرایند خلق اثر هنری و تولید معنا» و دبیر این نشست نیز با موضوع «از مدیوم تا مدیا و آن‌سوتر» پژوهش‌های خود را ارائه می‌دهند.

هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال، روز دوشنبه ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۵ تا ۱۸:۳۰، در سالن همایش‌های فرهنگستان_هنر به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲، طبقه سوم، میزبان علاقه‌مندان مباحث میان‌رشته‌ای هنر و رسانه‌های دیجیتال خواهد بود.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..