شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیر واحد هنرهای تصویری حوزه هنری اصفهان با اعلام انتشار فراخوان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰، از برگزاری کارگاه دوروزه تولید فیلم کوتاه صدثانیه‌ای با حضور محمدرضا خردمندان، کارگردان و فیلم‌ساز در روزهای نهم و دهم آذرماه خبر داد.
مدیر واحد هنرهای تصویری حوزه هنری اصفهان با اعلام انتشار فراخوان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰، از برگزاری کارگاه دوروزه تولید فیلم کوتاه صدثانیه‌ای با حضور محمدرضا خردمندان، کارگردان و فیلم‌ساز در روزهای نهم و دهم آذرماه خبر داد.

هنرمندنیوز: نرگس رجایی ضمن اعلام این خبر گفت: بعد از ۳ سال تعطیلی به علت بیماری کرونا، سیزدهمین جشنواره فیلم ۱۰۰ اسفندماه امسال توسط حوزه هنری با رویکرد «ایران عزیز»، در سه قالب فیلم مستند، داستانی و پویانمایی و بخش ویژه کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

او ادامه داد: پس از سیزده دوره برگزاری این جشنواره در تهران و تمرکز بر هنرمندان تهرانی، خوشبختانه این دوره با رویکرد استانی، توجه به هنرمندان استان‌ها و حمایت از فیلم‌سازان در کل کشور برگزار می‎شود و قرار است ۱۵ طرح فاخر در کل کشور با حمایت حوزه هنری برگزیده و محور تولید اثر قرار گیرند.

رجایی افزود: حوزه هنری در نظر دارد در جریان جشنواره فیلم ۱۰۰، تعداد ۱۰۰ فیلم را نیز به‌صورت مشروط تولید کند به این معنا که بخشی از هزینه برای ساخت فیلم پرداخت‌شده و بعد از شرکت فیلم در جشنواره، موفقیت و کسب جایزه، کل هزینه فیلم به فیلم‌ساز پرداخت می‌شود.

مدیر واحد هنرهای تصویری حوزه هنری اصفهان با بیان اینکه حوزه هنری اصفهان نیز در همین رابطه با فیلم‌سازان ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها برای تولید فیلم دعوت کرده است، گفت: کارگاه دوروزه فیلم کوتاه صدثانیه‌ای با حضور محمدرضا خردمندان، کارگردان و فیلم‌ساز و از اساتید تولید فیلم صدثانیه‌ای چهارشنبه و پنج‌‎شنبه نهم و دهم آذرماه با هدف بررسی ایده‌های فیلم‌‎‌سازان و استخراج ۳ طرح از این برنامه برای حمایت و تولید فیلم برگزار می‌‎شود.

او هدف کلی این برنامه را کشف استعداد فیلم‌سازی در استان خواند و اضافه کرد: در پی شناسایی و حمایت از جوانان و نوجوانانی هستیم که در مدت کرونا به چرخه فیلم‌سازی استان اضافه‌شده‌اند به همین دلیل محدودیتی برای شرکت در کارگاه و جشنواره وجود ندارد و تنها ملاک حضور تجربه کاری آن‌ها است و به همین دلیل تا الآن افراد از ۱۸ تا ۴۰ سال در این کارگاه ثبت کرده‌اند.

رجایی با اشاره به اینکه «جشنواره ملی فیلم صد» با هدف ترغیب فیلم‌‎سازان به ساخت فیلم و خروج از سکون و خمودگی ناشی از کرونا با جوایز  بسیار خوب برای فیلم‌سازان برتر ایجادشده است، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵ نفر  در این کارگاه ثبت‎نام کرده‌اند و ثبت‎نام تا پایان وقت اداری امروز هشتم آذرماه ادامه خواهد داشت، اگرچه در برگزاری این کارگاه به دنبال حضور جمعیت زیاد نیستیم تا از کیفیت کارگاه کاسته نشود.

آخرین دوره از جشنواره فیلم‌های صدثانیه‌ای در سال ۱۳۹۷ برگزار شد و اکنون پس از وقفه‌ای چندساله به دلیل شیوع بحران کرونا، به همت سازمان سینمایی سوره حوزه هنری، اسفندماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..