چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در قالب یک همکاری ۲ جانبه صورت گرفت؛

کنسرت بزرگداشت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک چین و ایران با حمایت مشترک وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری خلق چین و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.
کنسرت بزرگداشت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک چین و ایران با حمایت مشترک وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری خلق چین و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کنسرت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک چین و ایران با حمایت مشترک وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری خلق چین و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در بسترهای تلویزیونی و آنلاین چین و ایران پخش شد.

هو هه پینگ (Hu he ping) وزیر فرهنگ و گردشگری چین و محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در پیامی، برگزاری این کنسرت را تبریک گفتند.

هو هه پینگ در نامه تبریک خود گفته است: چین و ایران هر ۲ کشورهای متمدنی هستند و سابقه‌ای طولانی در مبادلات دوستانه دارند. در ۵۰ سالی که از ایجاد روابط دیپلماتیک چین و ایران می‌گذرد، روابط ۲ کشور آزمون تغییرات در وضعیت بین‌المللی را تجربه کرده است و دوستی مردم ۲ کشور عمیق بوده و نمونه‌ای از رفتار برابر، سود متقابل و برد-برد و همزیستی هماهنگ را در میان تمدن‌های مختلف تعیین کرده است.

در بخشی دیگر این نامه آورده شده است: در ۲۸ اوت سال جاری، رئیس جمهور خلق چین آقای شی جین پینگ با رئیس جمهوری ایران آقای رئیسی گفتگوی تلفنی داشت و در مورد همکاری و ترویج مشارکت جامع استراتژیک ۲ کشور به اجماع مهمی رسید. کنسرت مشترک هنرمندان ۲ کشور احساسات واقعی را با موسیقی منتقل می‌کند، قلب‌ها با هنر ارتباط برقرار می‌کند و پل‌هایی برای ارتباط فرهنگی می‌سازد. امید است ۲ کشور از پنجامین سالگرد استقرار روابط دیپلماتیک به عنوان فرصتی برای تعمیق بیشتر اعتماد و همکاری متقابل در سطح بالا در زمینه فرهنگی استفاده کنند و بنیاد افکار عمومی محکمی را پایه گذاری کنند و انگیزه شدیدی را در اجرای عمیق «طرح همکاری جامع چین و ایران» فرو کنند و به طور مشترک «یک کمربند و یک جاده» را بسازند.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در نامه تبریک خود، مطرح کرده است: ایران و چین ۲ تمدن باستانی در آسیا هستند و ۲ کشور سابقه طولانی و قوی در تجارت کالا و مبادلات فرهنگی و هنری دارند. همکاری فرهنگی پایه محکمی برای دوستی دولت‌ها و مردم ایران و چین است و مبادلات در زمینه فرهنگ به تعمیق تفاهم و افزایش روابط کمک خواهد کرد و زمینه را برای توسعه مسالمت آمیز درازمدت ۲ کشور فراهم خواهد کرد. امید است ایران و چین از طریق تبادلات و همکاری‌های بیشتر روابط فرهنگی را در زمینه‌های مختلف ترویج کنند تا دوستی ایران و چین از نسلی به نسل دیگر منتقل شود و برای همیشه به طول انجامد.

این کنسرت به میزبانی تئاتر ملی چین انجام شد و نوازندگان «لحظات موسیقایی جاده ابریشم» به آهنگساز هنرمند چینی ژائو جی پینگ (Zhao ji ping)، «مادرم پارس است» به آهنگسازی علی اسکندر و «سمفونی ششم» بتهوون را اجرا کردند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..