دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیر اجرایی جشنواره هنری «آوای مهر» با اشاره به چگونگی برگزاری این جشنواره با محوریت هنرمندان توانیاب گفت: برگزیدگان پس از اختتامیه رها نخواهند شد و هدف ما این است که پس از شناسایی افراد برگزیده، آنان را همراهی کنیم تا سطحشان ارتقا پیدا کند.
مدیر اجرایی جشنواره هنری «آوای مهر» با اشاره به چگونگی برگزاری این جشنواره با محوریت هنرمندان توانیاب گفت: برگزیدگان پس از اختتامیه رها نخواهند شد و هدف ما این است که پس از شناسایی افراد برگزیده، آنان را همراهی کنیم تا سطحشان ارتقا پیدا کند.

هنرمندنیوز: به نقل از جشنواره هنری «آوای مهر»، مهدی مساح بیدگلی درباره ساز و کار و نحوه شرکت در جشنواره هنری «آوای مهر» اظهارداشت: با توجه به اینکه در این جشنواره فقط افراد دارای معلولیت می‌توانند شرکت کنند، قطعاً باید سازوکارهایی داشته باشیم که افراد بتوانند به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ سخت‌گیری آثارشان را به دبیرخانه ارسال کنند و با دبیرخانه ارتباط بگیرند. به همین منظور شرایط را به گونه‌ای فراهم کرده‌ایم که بتوانیم به شرکت‌کنندگان راهنمایی‌های لازم را بدهیم.

وی گفت: سازوکار داوری‌ها شبیه سایر جشنواره‌هاست. پس از ارسال آثار به دبیرخانه، آنها را برای بررسی در اختیار داوران قرار می‌دهیم. داوری در مرحله اول و حتی مرحله نهایی با توجه به شرایط خاص شرکت‌کنندگان و نوع معلولیتی که دارند صورت می‌گیرد. مکانیسم انتخاب داوران هم بر اساس آیین‌نامه صورت گرفته است.

بیدگلی درباره حضوری یا آنلاین بودن جشنواره هنری «آوای مهر» بیان کرد: تلاش می‌کنیم جشنواره حتماً به صورت حضوری برگزار شود، مگر افراد دارای شرایط بسیار خاص باشند که در آن صورت با توجه به تشخیص هیئت داوران شرایط را برای آنان فراهم می‌کنیم تا به صورت آنلاین در جشنواره شرکت کنند.

مدیر اجرایی جشنواره هنری «آوای مهر» درباره همکاری دیگر نهادها با این جشنواره‌ افزود: در این دوره اداره‌ کل‌ بهزیستی استان تهران، اداره‌ کل سلامت شهرداری تهران، خانه‌موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد، انجمن خوشنویسان ایران و خانه موسیقی ایران در کنار جشنواره هستند و ما این توقع را داریم که سایر نهادها هم از جشنواره حمایت کنند و اگر کمکی از دستشان برمی‌آید برای بهتر برگزار شدن جشنواره دریغ نکنند.

وی با اشاره به همکاری خانه موسیقی ایران با این دوره از جشنواره هنری «آوای مهر» اظهارداشت: هیئت مدیره خانه موسیقی ایران از ابتدا در کنار جشنواره بوده و همکاری لازم را با جشنواره داشته‌اند. حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی، رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره هم هست و از ابتدای امر کنار جشنواره بود. حمیدرضا عاطفی معاون اجرایی خانه موسیقی هم دبیر اجرایی جشنواره هست که ایشان هم نهایت همکاری را داشت.

بیدگلی درباره حمایت از برگزیدگان در این جشنواره گفت: معمولاً وقتی شرکت‌کنندگان در جشنواره‌های دیگر مقامی کسب می‌کنند؛ هدیه و لوح تقدیر به آنان اهدا می‌شود و رها می‌شوند اما در جشنواه هنری «آوای مهر» قرار بر این است افراد بعد از جشنواره رها نشوند و کار با آنان تازه آغاز شود. هدف ما این است که پس از شناسایی افراد برگزیده، آنان را همراهی کنیم تا سطحشان ارتقا پیدا کند. به دنبال این هستیم اختتامیه جشنواره در دوره‌های بعد توسط همین برگزیدگان برگزار شود. افراد در اداره‌ کل بهزیستی استان تهران تحت آموزش قرار می‌گیرند و امیدوارم در آینده بتوانیم گروه‌های خوبی با حضور این افراد تشکیل بدهیم.

مدیر اجرایی جشنواره هنری «آوای مهر» درباره بخش‌های مختلف جشنواره بیان کرد: رشته خوشنویسی شامل سه شاخه قلم نی، تحریر و نقاشی‌خط، رشته شعر و ادبیات شامل شاخه‌های شعر نو، کلاسیک، و قطعه ادبی است.

وی افزود: رشته موسیقی شامل چهار بخش مختلف است که یکی از بخش‌ها به آواز و تصنیف اختصاص دارد. شاخه بعدی، تک‌نوازی ساز است که این شاخه شامل تمامی سازها بدون هیچ محدودیتی می‌شود. در بخش دونوازی و اجرای گروهی هیچ محدودیت سازی وجود ندارد و افراد با رده‌ سنیِ متفاوت می‌توانند شرکت کنند. در بخش اجرای گروهی افراد برای مرحله اول باید حداقل سه قطعه ارسال کنند و در این بخش هم رده سنی و نوع سازها اهمیت ندارد حتی شرکت‌کنندگان در بخش دونوازی و گروه‌نوازی می‌توانند در کنار خود افراد بدون معلولیت داشته باشند.

بیدگلی اظهارداشت: جشنواره هنری «آوای مهر» در چهار رده سنی؛ «الف» (پنج تا ۱۱ سال)، «ب» (۱۲ تا ۱۸ سال)، «ج» (۱۹ تا ۳۵ سال) و «د» (۳۶ سال به بالا) برگزار می‌شود. افراد در هر پنج نوع معلولیت؛ بینایی، اعصاب و روان، شنوایی، جسمی و حرکتی و ذهنی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

مدیر اجرایی جشنواره هنری «آوای مهر» درباره شیوه ارسال آثار گفت: علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان آبان‌ ماه از طریق برنامه‌های آی‌گَپ، سروش و غیره برای ارسال آثار اقدام کنند، همچنین می‌توانند آثار خود را به صورت حضوری به دبیرخانه تحویل دهند یا در قالب لوح فشرده آن را به دبیرخانه پُست کنند. از شرکت‌کنندگان درخواست می‌شود تا اثر و فرم ثبت‌نام خود را به صورت همزمان برای دبیرخانه ارسال کنند تا بی‌نظمی صورت نگیرد. به تمامی افرادی که در جشنواره شرکت می‌کنند گواهی شرکت در جشنواره تعلق می‌گیرد. ثبت‌نام در جشنواره به صورت رایگان است. آثار در آذرماه بررسی و نتایج مرحله اول اعلام می‌شود. در دی ماه و در حضور داوران، اجرای صحنه‌ای پذیرفته‌شدگان را خواهیم داشت.

دبیرخانه جشنواره هنری «آوای مهر» در خیابان پیروزی، میدان چهارصددستگاه، انتهای خیابان بایزید بسطامی، خانه‌موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد مستقر است. تمامی اطلاعات و اخبار جشنواره در سایت www.moeenjahed.ir قرار داده می‌شود و علاقه‌مندان برای اطلاع از جزییات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۵ – ۳۳۷۸۳۰۰۴ (۰۲۱) تماس بگیرند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..