چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

روز بزرگداشت شیخ اجل سعدی شیرازی در بستر فضای مجازی در کشور بلاروس گرامی داشته شد.
روز بزرگداشت شیخ اجل سعدی شیرازی در بستر فضای مجازی در کشور بلاروس گرامی داشته شد.

به گزارش هنرمندنیوزبه نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایندگی فرهنگی ایران در بلاروس مسابقه‌ای را برای فارسی‌آموزان کلاس‌های بنیاد سعدی با محوریت خواندن یکی از شعرها، غزلیات یا حکمت‌های سعدی، از طریق کانال‌های ارتباطی موجود همچون گروه تلگرامی «فارسی شکر است» و صفحه فیسبوک «قند پارسی» برگزار کرد.

این فراخوان مورد استقبال تعدادی از فارسی‌آموزان مستعد از دانشگاه‌های مختلف قرار گرفت و این افراد با ساخت کلیپ‌هایی دوزبانه به زبان‌های فارسی و روسی، ضمن ابراز علاقه به مقام شاعر بزرگ پارسی‌گوی کشورمان، تسلط خود را به این زبان نشان دادند. همچنین در بخشی از آثار خود، با الهام از پندها و حکمت‌های نهفته در شعرهای سعدی در باب مهربانی و نوع‌دوستی، پیام صلح و دوستی و مقاومت در برابر هجمه ویروس کرونا را خطاب به ملت ایران بیان کردند.

از مجموع آثار دریافتی از فارسی‌آموزان حاضر در این برنامه، کلیپی تنظیم و به همراه پیام‌های تبریک از سوی سفیر کشورمان و رایزن فرهنگی و ترجمه مقالات مختلف مرتبط با سعدی در کانال‌های ارتباطی و صفحات رسمی سفارت و رایزنی فرهنگی در فضای مجازی ارائه شد.

نمایندگی فرهنگی کشورمان در بلاروس نیز به پاس حضور این افراد در مسابقه، سردیس کوچکی از شیخ اجل، سعدی شیرازی را که به همین مناسبت و به‌دست یکی از هنرمندان ایرانی مقیم این کشور ساخته شده است، به عنوان یادبود و جایزه به آن‌ها اهدا می‌کند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..