دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ۳ اکتبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیرعامل خانه کتاب از اختصاص ۲۰ میلیارد ریال به طرح «بهارانه کتاب ۹۹» خبر داد و گفت یارانه خرید کتاب نیز ۲۰ درصد است.
مدیرعامل خانه کتاب از اختصاص ۲۰ میلیارد ریال به طرح «بهارانه کتاب ۹۹» خبر داد و گفت یارانه خرید کتاب نیز ۲۰ درصد است.

به گزارش هنرمندنیوز, بر اساس خبر رسیده، نیکنام حسینی‌پور با با اعلام این خبر گفت: با توجه به مضیقه مالی دولت و به تبع آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این میزان یارانه با توجه به دغدغه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره کتاب‌فروشان درنظر گرفته شده است.

او اظهار کرد: یارانه اختصاصی به هر کتاب‌فروشی قبل از شروع طرح اعلام خواهد شد و این اعتبار به دلیل محدودیت‌های مالی به هیچ عنوان قابل تمدید نخواهد بود، لذا مدیریت این اعتبار بر عهده خود کتاب‌فروشان است.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا اظهار کرد: به منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتاب‌فروشی‌ها پوشش داده می‌شود. همچنین مدیریت پروتکل‌های بهداشتی در زمان اجرای طرح بر عهده واحدهای صنفی، شهروندان و خریداران کتاب خواهد بود.

او  تصریح کرد: در این دوره از طرح «بهارانه کتاب۹۹» سقف مجاز خرید برای هر خریدار ۱۵۰۰۰۰۰ ریال است و خریدار می‌تواند در چند نوبت و از چند کتاب‌فروشی، علاوه بر کتاب‌های عمومی و کودک و نوجوان، کتاب‌های دانشگاهی را با ۲۰ درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح خریداری کند.

حسینی‌پور گفت: در این طرح، امکانی فراهم شده تا کتاب‌فروشان در تامین بخشی از یارانه مشارکت داشته باشند و بعد از اتمام بخشی از یارانه در نظر گرفته‌شده برای آن‌ها، در تامین ۵۰درصد یارانه مشارکت کنند.

او با اشاره به تغییر برگزاری مدت زمان اجرای طرح «بهارانه کتاب ۹۹» گفت: این طرح از روز شنبه، ۲۰ اردیبهشت همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) تا سه‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت ماه در کتاب‌فروشی‌های عضو طرح در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب در پایان گفت: مدت زمان تسویه‌حساب طرح «بهارانه کتاب ۹۹» دو هفته پس از پایان طرح است و کنترل و نظارت در طول طرح بر عهده خود کتاب‌فروشان خواهد بود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها نیز بر طرح نظارت خواهند کرد.

بر اساس این خبر، کتاب‌فروشی‌های عضو طرح‌های قبلی خانه کتاب برای تایید شرکت در طرح «بهارانه کتاب ۹۹» به ثبت نام مجدد نیاز ندارند و کافی است با مراجعه به پنل کاربری خود شرایط شرکت در طرح را تایید و اطلاعات خود را کنترل و ویرایش کنند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..