وی در پاسخ به این سوال که آیا ساخت و نصب این مجسمه در جزیره کیش که یک مکان مسافر پذیر است تاثیری در فرم آن دارد بیان کرد: انتخاب دست و انتخاب زبان بدن به خاطر همین مسئله هست. چون کارهایی که در سمپوزیوم‌ها ارائه می‌شود معمولا کارهایی است که بازدید از آن‌ها زیاد است و به گونه‌ای در شهرهایی است که مسافر پذیر هستند. کارهای سمپوزیوم یکی از جاذبه‌های گردشگری است و در کل دنیا هم در تمام کشورها بیشتر در شهرهایی که توریست پذیرند تعداد سمپوزیوم‌های مجسمه‌سازی بیشتر است. انتخاب این مجموعه برای سمپوزیوم‌ها هم یکی از دلایلش همین است که بتواند جدای از فرهنگ و زبان متفاوت انسان‌ها یک زبان انسانی را ارائه دهد که همه آدم‌ها از همه فرهنگ‌ها و اقشار با آن ارتباط برقرار کنند و این را من در تمام کارهای سمپوزیومی من هست.  ‌

وی درباره جایگاه برگزاری سمپوزیوم‌ها در کشورمان نسبت به کشورهای دیگ گفت: به نظر من ما خیلی در برگزاری سمپوزیوم‌ها جوان هستیم. نسبت به کشورهای دیگر که سال‌های زیادتری از ما سمپوزیوم داشته‌اند عقبیم، شما در نظر بگیرید قدیمی‌ترین سمپوزیوم ما سمپوزیوم تهران است که الان سال دهم آن است پس ما خیلی جوانیم. در این سال‌ها فرازوفرودهایی داشته‌ایم اما من با توجه به سمپوزیم‌های مختلفی که شرکت کرده‌ام می‌توانم بگویم سمپوزیوم کیش یک سمپوزیوم استاندارد است. قطعا همیشه نقص هست اما چیزی که در این ده روز تجربه کردم خوشایند و طبق استانداردهای جهانی بوده است. در بعضی شهرها در سمپوزیوم‌هایی شرکت کرده‌ام که قوانین آن را گاهی تغییر داده‌اند و این اتفاق خوبی نیست. در سال در کل جهان حدود ۳۰۰-۴۰۰ سمپوزیوم برگزار می‌شود و همه آن‌ها استانداردهایی دارند، ولی ما متاسفانه گاهی در بعضی شهرهایمان این استانداردها را تقلیل می‌دهیم و در نتیجه خروجی‌هایی که ارائه می‌شود افت می‌کنند. این موضوع برای کشور ما که تازه این کارها را شروع کرده‌ایم اتفاق خوبی نیست و خروجی بد، این هنر را زیر سوال می‌برد. این موضوع بخصوص در مجسمه‌سازی ما از سنگ اهمیت دارد زیرا ایران منبع خیلی خوبی از سنگ است و بخش زیادی از سنگ‌های ایران به کشورهای دیگر هم صادر می‌شود. حالا که داریم تلاش می‌کنیم بین این هنر و جامعه ارتباط برقرار کنیم بهتر است به شیوه بهتری به آن بپردازیم.

بهمن چگنی متولد ۱۳۶۱ و فارغ‌التحصیل مجسمه‌سازی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.از آثار شهری او می‌توان به «بدون عنوان»، اثر نوری در تهران بلوار کریم‌خان روبروی کلیسای حضرت مریم، «سر آغاز»، مجسمه شهری از جنس آهن ، بوستان نسیم، نیاوران، «طوطی شکر شکن»، مجسمه شهری از جنس فولاد، باغ پرندگان، فاز دوم، تهران، «زلف یار»، سرامیک و برنز، مجتمع تخصصی پوست و مو، دانشگاه تهران و… اشاره کرد.

ششمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی کیش با متریال سنگ و با همت شرکت عمران، آب و خدمات جزیره کیش در راستای هویت‌بخشی بصری جزیره کیش برگزار می‌شود.