یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ۳ ژوئیه ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

یادداشت؛

پیام تبریک محمد جبارزاده روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ و کارشناس فرهنگی و اجتماعی بمناسبت 14 اردیبهشت روز جهانی مطبوعات:
پیام تبریک محمد جبارزاده روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ و کارشناس فرهنگی و اجتماعی بمناسبت 14 اردیبهشت روز جهانی مطبوعات:

هنرمندنیوزپیام روز جهانی مطبوعات، تبریک به همه‏ی کسانی است که به حرفه روزنامه نگاری عشق می‏‌ورزند، سری پر شور و دلی پر درد دارند. آنان که با دانش و آگاهی و توانایی در کار، اطلاع ‏رسانی درستِ این حرفه را ممکن می‏‌سازند.
امروزه ، مطبوعات در زمینه ی مسائل تحلیلی، سرعت در اطلاع رسانی، حرکت و پیش بینی برخی از وقایع و رویدادها و ارائه آگاهی های لازم به جامعه،برای بالابردن حساسیت مردم نسبت به واقعیات اجتماعی،نقش بسزایی دارند.
مهم‏ترین وظیفه مطبوعات در نظام اسلامی، نقش فرهنگی آنان در معرفی و دفاع از ارزش‏ها و آرمان‏های مورد قبول این امت انقلابی و بالا بردن سطح آگاهی و معرفت آنان است.
سرمایه اصلی هر رسانه، اعتماد عمومی است که از طریق اعتنا به ارزش‏ها و اعتقادات اکثریت جامعه، یعنی اقشار متدین و وفادار به انقلاب، و حفظ کرامت و شرافت نظام و صداقت در بیان به دست می‏آید.

خداوند در آیه ۱۲۵ سوره مبارکه نحل می‌فرماید:

«اُدعُ اِلی سَبیلِ ربّکَ بِالْحِکْمَهِ وَ الْمَوْعِظَهِ الْحَسَنَه وَ جادلْهُمْ بِالّتِی هِیَ أَحْسَن إِنَّ رَبَّکَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَنْ ضَلَّ عَنْ سَبِیلهِ وَ هُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِینَ؛ با حکمت و اندرز نیکو به راه پروردگارت دعوت نما و با آنها به روشی که نیکوتر است، استدلال و مناظره کن. پروردگارت بهتر از هر کسی می‌داند چه کسی از راه او گمراه شده و او به هدایت یافتگان داناتر است».
این آیه مبارکه به ما می‌گوید که فریضه امر به معروف و نهی از منکر، نه تنها وظیفه امروزین رسانه‌ها و مطبوعات، بلکه وظیفه همه مردم جامعه است؛ آن هم از راه حکمت و اندرز و بر پایه استدلال درست که چنین کارکردی از مطبوعات در جامعه اسلامی، بیش از پیش انتظار می‌رود؛ کما اینکه اصل هشتم قانون اساسی نیز با اشاره به آیه ۷۱ سوره توبه، امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه ای همگانی می‌داند که مطبوعات، از آنجا که رابط میان مردم و حاکمیت هستند، بهتر می توانند چنین نقش نظارتی را عهده دار گردند.

روز جهانی مطبوعات را به نام آوران عرصه ی مطبوعات، آنان که با انیشه ای روشن و وجدانی بیدار و با تلاش و کوشش شبانه روزی، سعی در عمل بر تعهدات خود در برابر انسان و انسانیت دارند و آشکار کردن حقایق و مشکلات جامعه ی بشری و اطلاع رسانی مفید، دقیق و سازنده را با مطبوعاتی سالم و هدایت رسالت قلمی خود می دانند، علی‌الخصوص به برادر عزیز و تلاشگرم آقای دکتر مهدی احمدی (مدیر مسئول و سردبیر محترم روزنامه وزین هنرمند) تبریک می‌گوییم.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..