پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳ مه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رئیس حوزه هنری استان:

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: بودجه فرهنگی_ هنری استان طی دو سال اخیر نزدیک به صفر شده است.
رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: بودجه فرهنگی_ هنری استان طی دو سال اخیر نزدیک به صفر شده است.

هنرمندنیوز: احد هوشمند با تاکید به اینکه در دوسال اخیر بودجه فرهنگی و هنری استان به کمترین میزان خود رسیده و تقریبا نزدیک به صفر است، تصریح کرد: متاسفانه تناسب سازی بین بودجه فرهنگی و فعالیت های فرهنگی و هنری وجود ندارد و همین امر بر کمیت و کیفیت تولیدات فرهنگی و هنری آذربایجان غربی تاثیر مستقیم گذاشته که امید داریم در بودجه فرهنگی سال ۱۴۰۰ نوع نگاه در ساختار بودجه ای تغییر کند.

وی ادامه داد: کرونا تمام فعالیت های هنری را تحت تاثیر قرار داده و هنرمندان با مشکلات بسیاری دست وپنجه نرم می کنند و بودجه حوزه فرهنگ و هنر پاسخگوی نیاز هنر و هنرمندان آذربایجان غربی نیست.

هوشمند اظهار کرد: در سال ۹۹با وجود کرونا و محدودیت های بودجه ای ۱۵۰عنوان برنامه بانزدیک به ۲۹۸ مورد تکرار برنامه و تولید۹۵۰مورد محصولات فرهنگی در حوزه هنری استان اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه در ۳ماهه اول سال ۹۹تقریبا تمام برنامه های حضوری حوزه هنری تعطیل شد، تصریح کرد: عمده فعالیت های حوزه هنری استان با تولید فیلم وانیمیشن وکلیپ در فضای مجازی و برای آگاه سازی مردم درخصوص کرونا صورت گرفت.

هوشمند با اشاره به اینکه کرونا موجب تعطیلی تئاتر در سراسر کشور شد، خاطر نشان کرد: یک دوره سوگواره تئاتر محرم به صورت مجازی در آذربایجان غربی برگزار و ۱۲ گروه تئاتر از سراسر استان در آن شرکت واجرای برنامه کردند.

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی یاد آور شد: یک تئاتر صحنه ای با عنوان آواز سنگ غمگین نیز اجرا و به جشنواره تئاتر مقاوت راه یافت.

وی اظهارکرد: تولید مجموعه مستندها، کلیب ها و تولید آلبوم های موسیقی ازدیگر فعالیت های حوزه هنری استان در سال گذشته است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..