چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی گفت: بیش از ۱۰۰ بنای تاریخی کشور که مالکیت آنها در اختیار بخش های دولتی و حاکمیتی است، برای احیا و مرمت و بهره برداری به سرمایه گذاران متقاضی واگذار می‌شود.
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی گفت: بیش از ۱۰۰ بنای تاریخی کشور که مالکیت آنها در اختیار بخش های دولتی و حاکمیتی است، برای احیا و مرمت و بهره برداری به سرمایه گذاران متقاضی واگذار می‌شود.

هنرمندنیوز: حسین ساری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از بناهای تاریخی قزوین افزود: کار واگذاری ۳۰ تا ۳۵ اثر و بنای تاریخی یاد شده به سرمایه گذاران از طریق برگزاری مناقصه طی یک تا دو ماه آینده انجام می شود.

وی اظهار داشت: تملک بناهای تاریخی واگذار شده همچنان با دولت خواهد بود اما به سرمایه گذاران اجازه داده می شود تا در مدت معین بهره برداری از این بناها در قالب کاربری های مختلف از جمله اقامتی، پذیرایی و فرهنگی عهده دار باشند.

این مسوول با بیان اینکه بخش زیادی از بناهای تاریخی در اختیار مردم بوده و دولت تملک تعداد محدودی از بناهای تاریخی را در اختیار دارد،اظهار داشت: به همین منظور از احیا و مرمت و باززنده سازی بناها مانند خانه های تاریخی استقبال می کنیم و برای این اقدام تسهیلاتی را در اختیار متقاضیان قرار می دهیم.

وی اظهار داشت: مطالعات مرمت و باززنده سازی بناهای تاریخی متعلق به اشخاص حقیقی از سوی صندوق احیا به شکل رایگان انجام می شود.

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی گفت: به دلیل تعدد و کمیت بالای بناهای تاریخی و اینکه همه آنها را نمی توانیم از طریق صندوق احیا مرمت و باززنده سازی کنیم، تلاش داریم تا طرح هایی را احیا و مرمت کنیم که در سطح کشور نمونه و الگو قرار گیرند و نمونه برداری از آنها از سوی مالکان بناها مورد توجه قرار بگیرد.

ساری در ادامه با اشاره به بازدید از بناهای تاریخی قزوین اظهار داشت: فعالیت های ارزشمند و ماندگاری در حوزه احیای بناهای تاریخی قزوین انجام شده که از جمله آنها باید به طرح باززنده سازی و احیای کاروانسرای سعدالسلطنه اشاره کرد.

وی اظهار داشت: تعدد بالای بناهای تاریخی در قزوین موجب شده تا همچنان بخشی از بناها نیازمند مرمت و باززنده سازی داشته باشند که از جمله آن ها باید به دوگرمابه در کاروانسرای سعدالسلطنه و گراند هتل اشاره کرد که تلاش داریم هرچه زودتر احیای آنها به سرانجام برسد.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..