جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ۱ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در سال ۹۹؛

در سال ۹۹ اولویت تماشای ژانرهای فیلم­‌ سینمایی، برای افراد ١۵ ساله و بیشتر، به ترتیب اجتماعی با ۵.۵۸ درصد، کمدی با ۹.۵۷ درصد، دفاع مقدس با ۵.۷ درصد، کودک و نوجوان با ۷.۶ درصد بوده است.
در سال ۹۹ اولویت تماشای ژانرهای فیلم­‌ سینمایی، برای افراد ١۵ ساله و بیشتر، به ترتیب اجتماعی با ۵.۵۸ درصد، کمدی با ۹.۵۷ درصد، دفاع مقدس با ۵.۷ درصد، کودک و نوجوان با ۷.۶ درصد بوده است.

هنرمندنیوز: به نقل از مرکز آمار ایران، طرح آمارگیری از فرهنگ رفتاری خانوار از طرح‌های آماری جدید مرکز آمار ایران است که با هدف شناخت فعالیت‌ها و رفتارهای فرهنگی خانوارها و استفاده از آن برای برنامه‌ریزی های فرهنگی کشور طراحی شده است.

این آمارگیری در سال ١٣٩٩، برای افراد ١۵ ساله و بیشتر گونه ای طراحی شده است که نتایج به تفکیک تمام استان ها قابل ارائه است. در این آمارگیری به ۴۳ هزار و ۷۰۰ خانوار شهری و ۱۸۸ هزار و ۶۰ خانوار روستایی و در کل به ۶۲ هزار و ۵۶۰ خانوار مراجعه شده و اطلاعات مرتبط با حوزه کتاب و نشریات، موسیقی، شبکه های اجتماعی، فعالیت های ورزشی، تغذیه، سرمایه اجتماعی و ... افراد ١۵ ساله و بیشتر اخذ شده است.

مهمترین یافته های طرح در حوزه های سینما، تئاتر و کنسرت به شرح زیر است؛

سینما

‌در یک سال منتهی به زمان آمارگیری ۴.١٣ درصد از افراد ١۵ ساله و بیش‌تر اظهار نمودند که به سینما رفته اند. ٣٣درصد ازاین افراد، یک بار به سینما رفته اند که بالاترین درصد، و ۴.۶ درصد، از این افراد پنج بار به سینما رفته اند که کمترین درصد را به خود اختصاص داده اند.

‌۵۴.۹ درصد این افراد با خانواده، ٨.۴١ درصد با دوستان، ۲.۵ درصد به تنهایی و ۰.۸ درصد با سایر افراد در سینما حضور یافته اند.

‌ اولویت تماشای گونه(ژانر) های فیلم‌ سینمایی، در تماشا سینما، برای افراد ١۵ ساله و بیشتر، به ترتیب اجتماعی با ۵.۵۸ درصد، کمدی با ۹.۵۷ درصد، دفاع مقدس با ۵.۷ درصد، کودک و نوجوان با ۷.۶ درصد و سایر با ۵.۲۱ درصد بوده است.

تئاتر

‌در یک سال منتهی به زمان آمارگیری ٣.٣درصد از افراد ١۵ ساله و بیش‌تر به تماشای تئاتر رفته اند. ۴۴.۵ درصد از این افراد، یک بار به تماشای تئاتر رفته اند که بالاترین درصد و ٣ درصد نیز پنج بار به تئاتر رفته اند که کمترین درصد را به خود اختصاص داده اند.

کنسرت

‌در یک سال منتهی به زمان آمارگیری ۴ درصد از افراد ١۵ ساله و بیش‌تر به کنسرت رفته اند. ۵۳.۵ درصد از این افراد، یک بار به کنسرت رفته اند که بالاترین درصد و ۱.۶ درصد نیز پنج بار به کنسرت رفته اند که کمترین درصد را به خود اختصاص داده اند.

شایان ذکر است نتایج تفصیلی این طرح به زودی در درگاه ملی آمار ایران به نشانی www.amar.org.ir قرار خواهد گرفت.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..