پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۷ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

کارگردان سریال تلویزیونی «خونه یکی»:

حامد تهرانی علوی که این روزها کارگردانی سریال تلویزیونی «خونه یکی» را برعهده دارد، معتقد است مخاطب امروز به سریال‌های طنز و کمدی، بیشتر احتیاج دارد، مردم این روزها سخت‌تر می‌خندند و تعداد بینندگان بعضی از پیج‌های اینستاگرامی بیشتر از شبکه‌های تلویزیونی شده است.
حامد تهرانی علوی که این روزها کارگردانی سریال تلویزیونی «خونه یکی» را برعهده دارد، معتقد است مخاطب امروز به سریال‌های طنز و کمدی، بیشتر احتیاج دارد، مردم این روزها سخت‌تر می‌خندند و تعداد بینندگان بعضی از پیج‌های اینستاگرامی بیشتر از شبکه‌های تلویزیونی شده است.

هنرمندنیوزحامد تهرانی علوی کارگردان سریال تلویزیونی «خونه یکی» درباره مهم‌ترین مشخصه‌های این اثر بیان کرد: «خونه یکی» جنسی از کمدی است که به نظر می‌رسد تلویزیون از آن دور شده است و ما سعی کردیم آن حال و هوا را به تلویزیون بازگردانیم. این سریال معضلاتی که امروزه خانواده‌ها با آن دست به گریبان هستند، بازنمایی می‌کند. برای مثال در داستان ماجرای جوانی روایت می‌شود که می‌خواهد پراید بخرد و مجبور است پیچ ایسنتاگرامش را که فالوورهای زیادی دارد، بفروشد یا شبیه به این اتفاقات که در فضای امروز با آن مواجه هستیم، در قصه بسیار وجود دارد. در واقع در این سریال فضای سنتی و یک داستان خانوادگی در عین حال با ماجراهای به روز و متعلق به این دوران گره می‌خورد.  وی با اشاره به اولین تجربه سریال سازی‌اش افزود: در یکسال گذشته که برنامه سازی برای باشگاه تیم پرسپولیس را برعهده داشتم، تجربه‌های مفیدی کسب کردم. بخش عمده‌ای از حرفه کارگردانی، به توانایی هدایت یک گروه بر می‌گردد که آن را در خودم احساس می‌کردم.

این کارگردان جوان درباره شکل گیری ایده این اثر ادامه داد: روشان امیری تهیه‌کننده «خونه یکی» قصد داشت پروژه‌ای را تهیه کند. وقتی متوجه تصمیم من مبنی بر کارگردانی یک اثر شد، پیشنهاد ساخت خونه یکی را نیز با من مطرح کرد. من هم طرحی را که قصه‌اش در خانه‌ای قدیمی می‌گذشت، پیشنهاد دادم و محمد تنابنده که این جنس کمدی را بسیار خوب می‌شناسد، آن را پروراند. او از نظر اخلاقی و حرفه‌ای بسیار توانمند است و ایده‌های خوبی را به داستان اضافه کرد.

تهرانی علوی همچنین درباره روند انتخاب بازیگران بیان کرد: خوشبختانه در همفکری با تهیه کننده که هنر را به خوبی می‌شناسد، به بازیگران این تیم رسیدیم. این سریال دارای یک لوکیشن است که سه لوکیشن داخلی یعنی خانه‌های سه خانواده را دربرمی گیرد. برای هر نقش بازیگرانی را مدنظر داشتیم که وقتی به این ترکیب رسیدیم، بسیار خوشحال شدم از اینکه انتخاب‌ها اصولی و درست کنار هم چیده شده اند. وقتی موقعیت‌های طراحی شده یک نویسنده به خوبی و درستی پیش می‌رود، شاید دیگر این که داستان در یک حیاط اتفاق می‌افتد، برای بیننده آزار دهنده نباشد. نظیر سریال جذاب و دیدنی «زیر آسمان شهر» که شخصیت‌های آن به قدری خوب پرداخته شده بودند که با وجود آن که در جغرافیای واحدی روایت می‌شد، همه از تماشای آن لذت می‌بردند.

این کارگردان و آهنگساز خاطر نشان کرد: به نظرم این جنس کار پیش از این جایش در تلویزیون خالی بود. شاید گرایش به فضای قدیمی و خانوادگی این سریال، خواسته یا ناخواسته از علاقه من به دورهم جمع شدن خانواده‌ها و دلتنگی برای چنین دنیایی هم ناشی شده باشد. در واقع احساس می‌کنم انگار هریک از ما خاطرات دور یا نزدیک خودمان را در این قاب‌ها جست و جو می‌کنیم.

وی در پاسخ به این که آیا خود نیز به عنوان مخاطب سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیون را دنبال می‌کند، عنوان کرد: راستش جدا از این که کمتر فرصت می‌کنم بیننده تلویزیون باشم، جذابیت سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی هم به قدری نیست که مخاطب امروز را جذب کند. من هم از این قاعده مستثنا نیستم. به نظرم تلویزیون همچنان بر سبک و سیاق دهه ۷۰سریال می‌سازد و شاهد ساخت سریال‌های درام بیشتری نسبت به آثار کمدی هستیم. در حالی که مخاطب امروز به سریال‌های طنز و کمدی، بیشتر احتیاج دارد. ضمن این که مردم این روزها سخت تر می‌خندند و باید خط قرمزها تغییر کند. به همین دلیل است که تعداد بینندگان بعضی از پیج‌های اینستاگرامی بیشتر از شبکه‌های تلویزیونی شده است.

سریال تلویزیونی «خونه یکی» برای پخش بعد از ماه‌های محرم و صفر آماده می‌شود.

 

 

 

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..