سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ۵ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

یک بازیگر همدانی با اشاره به اینکه همدانی‌ها با سالن‌های تئاترغریبه نیستند، گفت: خوشبختانه امروز تئاتر در سبد فرهنگی خانواده‌های همدانی قرار گرفته است.
یک بازیگر همدانی با اشاره به اینکه همدانی‌ها با سالن‌های تئاترغریبه نیستند، گفت: خوشبختانه امروز تئاتر در سبد فرهنگی خانواده‌های همدانی قرار گرفته است.

هنرمندنیوز: سیدمهرداد کاوسی‌حسینی که با بازی در نمایش «سومین روز تابستان» در بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان حضور دارد، اظهار کرد: امروز کودکان همدانی با تئاتر آموزش می‌بینند و این آموزه‌ها را در زندگی خود به کار می‌برند.

وی با بیان اینکه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان یکی از مهمترین جشنواره‌های تئاتر در سطح کشور است، افزود: این جشنواره همچنین جزو پنج جشنواره برتر دنیا است.

کاوسی‌حسینی با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان توانسته مخاطبان خوبی را به سالن‌ها بیاورد، تصریح کرد: استقبال بی‌نظیر تماشاگران همدانی نشان می‌دهد این مخاطبان تئاتر را می‌شناسند و تئاتر مدرن را درک می‌کنند.

این بازیگر همدانی درباره نمایش «سومین روز تابستان» بیان کرد: سبک این نمایش میکرو تئاتر است که برای اولین بار در فضای نمایش غرب کشور تجربه می‌شود، میکرو تئاتر شیوه مدرنی است که از حدود ۱۵ سال پیش آغاز و رونق گرفته است.

وی با بیان اینکه بازی در این نمایش یکی از سخت‌ترین چالش‌های بازیگری‌ام بود، اظهار کرد: در «سومین روز تابستان» جای ۱۶ کاراکتر صحبت می‌کنم و سعی می‌کنم عروسک‌ها در ذهن مخاطب باور پذیر باشند چراکه هر شخصیت قالب و محوریت خود را دارد و تفکیک شخصیت‌ها باید از هم صورت بگیرد.

کاوسی‌حسینی با بیان اینکه مدت زمان تمرین این نمایش دو ماه بود، مطرح کرد: نمایش «سومین روز تابستان» نوستالژی دهه ۶۰ است و برای کودکانی که می‌خواهند بدانند والدینشان در زمان جنگ چطور زندگی می‌کردند جذابیت دارد.

وی با اشاره به اینکه این نمایش به سبک پرده‌خوانی مدرن انجام می‌شود، عنوان کرد: امروز کودکان با شیوه سنتی نمایش فاصله گرفته‌اند بنابراین بچه‌ها با این شیوه به پرده‌خوانی علاقمند می‌شوند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..