یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ۱ اکتبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

طی تفاهم‌نامه‌ای میان مراکز هنرهای نمایشی رادیو و ارشاد، اختصاص یک محل ثابت برای استودیوی رادیو نمایش در مجموعه تئاتر شهر به تصویب رسید.
طی تفاهم‌نامه‌ای میان مراکز هنرهای نمایشی رادیو و ارشاد، اختصاص یک محل ثابت برای استودیوی رادیو نمایش در مجموعه تئاتر شهر به تصویب رسید.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، طی جلسه‌ای میان کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محسن سوهانی مدیر کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش، تفاهم‌نامه‌ای جدید امضا شد که به زودی به مرحله اجرا می رسد.

محسن سوهانی، مدیر کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش در این زمینه گفت: در این جلسه، دو تفاهم‌نامه امضا کردیم‌؛ اولی در رابطه با اختصاص یک محل ثابت برای استودیوی اختصاصی رادیو نمایش در مجموعه تئاتر شهر به عنوان شاخص‌ترین مکان هنرهای نمایشی کشور که قرار شد ما به صورت روتین، یک برنامه رادیویی یک ساعته تحت عنوان "تئاتر شهر" به تهیه کنندگی علی بهرامی را از این محل به روی آنتن ببریم و در آن به طور تخصصی به موضوعات مربوط به اجرای نمایش ها و مسائل مرتبط با آن در مجموعه تئاتر شهر و در کل کشور بپردازیم چون  سیاست ما و مجموعه هنرهای نمایشی ارشاد، عدالت فرهنگی و پرداختن به زمینه هنرهای نمایشی در سراسر کشور است.

سوهانی ادامه داد: تفاهم‌نامه دیگرمان در رابطه با رادیو تئاتر به عنوان یک حوزه میان رشته‌ای، نوظهور و جذاب است و قرار است از این پس، یکی از روزهای هفته در مجموعه قدیمی تئاتر سنگلج به نمایش رادیو تئاتر اختصاص یابد. همچنین صحبتی شد که در سالن کارگاه نمایش تئاتر شهر هم یک زمانی به طور ویژه برای اجرای رادیو تئاتر در نظر گرفته شود.
وی افزود: بر این اساس به زودی یک شورای رادیو تئاتر  در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو راه‌اندازی و  فصل جدیدی را برای اجرا و توسعه کمی و کیفی حوزه رادیو تئاتر در کشورمان آغاز خواهیم کرد.

مدیر رادیو نمایش در پایان تاکید کرد: رادیو تئاتر عرصه نوظهوری است که در کشورمان قدمتی حدودا ۱۰ ساله دارد و در جشنواره تئاتر فجر بخش ویژه‌ای است که با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی رادیو برگزار می شود و طی این سال ها مخاطبان زیادی از آن  استقبال کرده اند. طی این تفاهمی که حاصل شد تصمیم داریم برای توسعه این حوزه میان رشته‌ای، تخصصی و جذاب، به صورت ویژه و حرفه ای در سراسر کشور اقداماتی صورت دهیم.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..