چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

ششمین روز چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با استقبال مخاطبان از چند اثر نمایشی به صحنه رفته، سپری شد.
ششمین روز چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با استقبال مخاطبان از چند اثر نمایشی به صحنه رفته، سپری شد.

هنرمندنیوز: روز پنجشنبه ۶ بهمن چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر یکی از روزهای شلوغ خود در مجموعه تئاتر شهر را تجربه کرد و شاهد اجرای ۳ اثر پرمخاطب بود.

«مکبث زار» و حضور مخاطبان تئاتری

نمایش «مکبث زار» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی از جمله آثاری بود که در ششمین روز چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت.

این اثر نمایشی که تنها یک نوبت اجرا داشت، با استقبال قابل توجه مخاطبان مواجه شد.

نکته قابل توجه در استقبال نمایش «مکبث زار» این بود که بخش زیادی از مخاطبان حاضر در سالن از مخاطبان تئاتری بودند و پیگیر اجراها و فعالیت‌های تئاتری بودند.

«لومی‌یر» اسپانیایی و اجرای پانتومیم برای ایرانی‌ها

در ششمین روز جشنواره تئاتر فجر نمایش «لومی‌یر» از کشور اسپانیا در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر از دیگر نمایش‌های پرمخاطب این روز بود. استقبال از اجرای این اثر نمایشی به عنوان یکی از آثار بخش بین‌الملل جشنواره به حدی بود که کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی اجرای اول «لومی‌یر» را به صورت خارج از ظرفیت و از روی زمین تماشا کرد.

«لومی‌یر» اثری پانتومیم بود که داستان مرد جوانی را روایت می‌کرد که در ایستگاه قطار در انتظار همسر و فرزندش است و در این حین برای مخاطبان اتفاقات و حرکاتی سرگرم کننده رقم می‌زند.

«موکت‌بُر» گیلانی‌ها خنده گرفت!

نمایش «موکت‌بُر» به نویسندگی و کارگردانی مجید کاظم‌زاده مژده‌ی از رشت دیگر اثر پرمخاطب ششمین روز جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بود.

این اثر نمایشی که در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت با استقبال قابل توجهی از مخاطبان همراه شد و پر شدن ظرفیت سالن باعث شد تا تعداد زیادی از مخاطبان نتوانند وارد سالن شده و این اثر نمایشی را تماشا کنند.

از دیگر نکات اجرای «موکت‌بُر»، لحظات طنزی بود که بازیگران نمایش رقم می‌زدند و در اکثر مواقع اجرا، حتی در لحظاتی که نیازی به خندیدن نبود، مخاطبان حاضر در سالن می‌خندیدند.

سالن‌های دیگر جشنواره کم مخاطب بودند

در ششمین روز چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر بر خلاف مجموعه تئاتر شهر که روز شلوغی را سپری کرد دیگر سالن‌های میزبان جشنواره، روز کم مخاطبی را پشت‌سر گذاشتند و به سراغ میزبانی از آثاری رفتند که قرار است در روز هفتم جشنواره اجرا شوند.

چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دبیری کوروش زارعی از ۲۵ دی تا ۱۱ بهمن برگزار می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..