سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

اکبر زنجانپور معتقد است باید محیط پیرامون مجموعه «تئاتر شهر» از رفتارهای مزاحم پاک شود تا محیطی امن و آرام برای هنرمندان، مخاطبان تئاتر و مردم باشد.
اکبر زنجانپور معتقد است باید محیط پیرامون مجموعه «تئاتر شهر» از رفتارهای مزاحم پاک شود تا محیطی امن و آرام برای هنرمندان، مخاطبان تئاتر و مردم باشد.

هنرمندنیوز: اکبر زنجانپور را همه می‌شناسند؛ از هنرمندان و مخاطبان تئاتر، سینما و تلویزیون گرفته تا مردم و اقشار مختلف اجتماعی. اکبر زنجانپور هنرمندی است که زندگی‌اش را وقف تئاتر کرده و بیش از ۵ دهه متمادی است که بر صحنه تئاتر به ایفای نقش پرداخته و نمایش‌های درخشانی را به صحنه برده است.

وی آثار متعددی از جمله «گوریل پشمالو»، «دشمن مردم»، «سیر طولانی روز در شب»، «ایوانف» و «دایی وانیا» را بر صحنه‌های مجموعه تئاتر شهر کارگردانی کرده و در آنها و بسیاری از دیگر آثار نمایشی به ایفای نقش پرداخته است.

زنجانپور مجموعه تئاتر شهر را به نوعی خانه خود می‌داند زیرا بیش از نیمی از عمر هنرمندانه خود را در این مجموعه تئاتری سپری کرده و تأثیرگذاری خود بر تئاتر ایران را در این بنای تئاتری رقم زده است.

این هنرمند شناخته شده و مطرح تئاتر ایران درباره وضعیت پیرامون مجموعه تئاتر شهر گفت: زمانی بود که وقتی به تئاتر شهر می‌آمدیم گویی در خانه خود هستیم و آرامش داشتیم ولی حالا با شرایطی که اطراف مجموعه تئاتر شهر وجود دارد، از آرامش خبری نیست.

زنجانپور معتقد است مدیریت شهری با مسئولیت به موضوع پیرامون مجموعه تئاتر شهر نگاه کند و این محیط را از افراد مزاحم و رفتارهای مزاحم پاک کند.

بازیگر نمایش «شب هزار و یکم» به کارگردانی بهرام بیضایی تأکید کرد: اگر فضای پیرامون تئاتر شهر پاک و امن باشد، تئاتری‌ها می‌توانند حرف اثر خود را به درستی به مخاطب و مردم منتقل کنند و مردم نیز با آرامش با آثار مواجه می‌شوند و تأثیرگذاری لازم شکل می‌گیرد. اگر تئاتر شهر و فضای پیرامونش امن و مناسب باشد این اتفاق می‌افتد زیرا تئاتر کارگاه ایجاد فکر و اندیشه است.

این کارگردان تئاتر با بیان اینکه باید مدیریتی قوی بر محوطه مجموعه تئاتر شهر انجام شود، یادآور شد: کار نشد ندارد و هر کاری شدنی است به شرط اینکه مسئولین شهری نگاهی جدی به این موضوع داشته باشند.

زنجانپور در پایان سخنان خود تصریح کرد: باید محیط پیرامون مجموعه تئاتر شهر از این وضع اسفناک بیرون بیاد. در حال حاضر تئاتر شهر در ناآرامی و محیطی نامناسب قرار گرفته است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..