شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۹ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

«تارا بايبوردى» كارشناس ارتباط تصويرى در گفتگو «هنرمند»

دوران هنرستان خود را در رشته گرافيك تا دوم در شهر اصفهان درهنرستان فضيلى و از سوم تا پيش دانشگاهى را درشهر كرج در هنرستان مهرگان گذراندم. ديپلم گرافيك هستم و مدرك مقدماتى فوتوشاپ از مجتمع فنى تهران...
دوران هنرستان خود را در رشته گرافيك تا دوم در شهر اصفهان درهنرستان فضيلى و از سوم تا پيش دانشگاهى را درشهر كرج در هنرستان مهرگان گذراندم. ديپلم گرافيك هستم و مدرك مقدماتى فوتوشاپ از مجتمع فنى تهران...

خودتان را برای مخاطبین ما معرفی کنید و هدفتان را از شرکت در نمایشگاه توضیح دهید؟

تارا بایبوردى هستم به تازگى فارغ التحصیل کارشناسى رشته ارتباط تصویرى از دانشگاه آزاد اسلامى واحد تهران مرکز شدم. دوران هنرستان خود را در رشته گرافیک تا دوم در شهر اصفهان درهنرستان فضیلى و از سوم تا پیش دانشگاهى را درشهر کرج در هنرستان مهرگان گذراندم. دیپلم گرافیک دارم. داراى مدرک مقدماتى فوتوشاپ از مجتمع فنى تهران هستم. در نرم افزار‌هایى چون فوتوشاپ و تا حدودى در کورل مهارت دارم و همینطور در عکاسی، تصویر سازى،  طراحى جلد کتاب و کارهاى گرافیکى.

هدف من این است که بتوانم کارهاى تصویرسازی و عکاسى‌ام را که به تصویر می‌کشم دیده شوند و مخاطبان با دیدنشان حس شادى داشته باشند. اون حس شادى را از رنگها و اون شلوغى که رنگها در تصاویر دارند و همینطور شخصیت‌ها و... که در کار تصویر سازى است، نشان دهنده ذهن شلوغ و احساساتم است و دوست دارم مخاطب هم ببیند و لذت ببرد و خودش را غرق در این شلوغى کند که این از اهدافم بود.

در چند ماه گذشته تعدادی از گالری‌ها با نمایش وفروش آثار هنرمندان در فضای مجازی تلاش کردند جامعه هنری را پویا نگه داشته و ارتباط خود را با مخاطبان حفظ کنند؟

تأثیر زیادى داشته به دلیل قرنطینه بودن و در خانه ماندنِ هم هنرمندان و هم عموم مردم که باعث رفت و آمد کمتر در نمایشگاه‌ها می‌شود و هم اینکه هنرمند و مخاطب به صورت حضورى با هم ارتباط برقرار نمی‌کنند و این باعث شلوغ نشدن و شیوع پیدا نکردن این بیمارى می‌شود اما باعث شده تا هنرمندان در هر زمینه هنرى آثار بیشترى خلق کنند زیرا وقت بیشترى دارند و می‌توانند تمرکز بیشترى روى آثار خود داشته باشند و از طریق صفحات مجازى با عموم مردم در ارتباط باشند که این نشان می‌دهد شیوع این بیمارى باعث قطع یا کم شدن ارتباطات بین هنر و هنرمند و مخاطب نشده چرا که بیشتر هم شده.

به نظر شما فضای مجازی تا چه حد می‌تواند در این دوران گره گشا باشد؟

به نظر من فضاى مجازى به هنرمندان در این دوران کرونایى کمک زیادى کرده. فضاى مجازى باعث شده تا هنرمند آثار بیشترى خلق و چون هنرمند دوست دارد آثارش را به نمایش بگذارد فضاى مجازى این فرصت را به هنرمندان داده تا کارهاى هنرى خود را به اشتراک با مخاطب بگذارد. از خوبى‌هاى دیگر فضاى مجازى این است که فرصت شغلى را براى هنرمند بیشتر کرده،  به بیشتر شناخته شدن هنرمند در داخل و خارج کشور کمک می‌کند و مخاطبان بیشترى خواهد داشت چه در کشور خود و چه در خارج کشور، باعث خلق بیشتر آثار به دلیل وقت بیشتر، حتى در بعد از روزهاى کرونایى و هم در اوقات فراغت مورد استفاده هنرمند براى شناخت آثار و خود هنرمند هم قرار می‌گیرد حتى بدون ملاقات حضورى که این از امتیازات شغل هنرى و هنرمندان است. پس فضاى مجازى نقش مهمى براى هنرمندان ایفا می‌کند.

کمی از آثار در نمایشگاه برای مخاطبان ما توضیح دهید؟ سبک کارستان چیست؟ و آرمان شهر شما در هنر کجاست؟

در مورد این چندتا کارى که به نمایش گذاشتم،  همان طور که گفتم احساساتم را و اون شلوغى ذهنم و درگیرى‌هاى ذهنیم را به تصویر کشیدم. سبکى که کار می‌کنم سبک دودل آرت می‌‌باشد.

آرمان شهر هنری برای من این است که از دغدغه‌های زندگی طبیعی اثری نباشد و این که من با هنرم بتوانم اهدافم را به تصویر بکشانم و ذهنم را خالی از درگیرى‌هاى روزمره کنم و امیدوارم به نقطه‌ى امن برسم که مخاطبان را هم از هر درگیرى ذهنى رها کنم حتى براى لحظاتى و با به تصویر کشیدن هنر به درک متقابل برسم و به امید روزى که همه از هنر آنچنان که شایسته است مورد استقبال قرار گیرد.

 

برای دیدین آثار این هنرمند صفحه اینستاگرامش tarabaybordy@ را دنبال کنید!

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..