سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ۹ اوت ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

جبران سختی‌های دوران کرونا؛

«تاپ گان: ماوریک» فیلم جدید تام کروز هنوز در حال فتح گیشه‌هاست و دیروز با فروشی که در تعطیلات آخر هفته داشت، از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد.
«تاپ گان: ماوریک» فیلم جدید تام کروز هنوز در حال فتح گیشه‌هاست و دیروز با فروشی که در تعطیلات آخر هفته داشت، از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد.

هنرمندنیوز: به نقل از ورایتی، «تاپ گان: ماوریک» با بازی تام کروز به این ترتیب اولین فیلم سال ۲۰۲۲ و دومین فیلم دوران کووید است که پس از «اسپایدرمن: راهی به خانه نیست» از مرز یک میلیارد دلار عبور می‌کند. نکته قابل توجه این است که «ماوریک» در روسیه یا چین نمایش داده نشده است.

«ماوریک» پس از اکرانی ۳۱ روزه به این مرز رسیده و به تنها فیلم تام کروز بدل شده که از یک میلیارد دلار عبور کرده است. پرفروش‌ترین فیلم تام کروز تا پیش از این «ماموریت غیرممکن: فال آوت» بود که سال ۲۰۱۸ با فروش ۷۹۱ میلیون دلار در راس فروش فیلم‌های این بازیگر نشسته بود.

بدون محاسبه فروش آخر هفته اخیر، «ماوریک» با فروش ۵۲۱ میلیون دلاری پرفروش‌ترین فیلم سال در آمریکا هم شده بود. این فیلم ۴۸۴.۷ میلیون دلار هم در بازار بین‌المللی فروخته است و از «دکتر استرنج در چند جهان دیوانگی» با فروش ۹۴۳ میلیون دلار که پرفروش‌ترین فیلم در سطح جهان در سال ۲۰۲۲ بود، پیش افتاد.

پارامونت اعلام کرده اکنون تماشاگران برای چندمین بار به سالن‌های سینما می‌روند و نمایشگرهای آیمکس هم فروش را بیشتر کرده است. ۱۶ درصد تماشاگران در چهارمین تعطیلات آخر هفته نمایش این فیلم، بیش از یک بار است که آن را می‌بینند.

«تاب گان: ماوریک» با بودجه ۱۷۰ میلیون دلاری توسط جوزف کوشینسکی ساخته شده است.

پارامونت با این فیلم همه سختی‌های دوران کرونا را که نتوانست هیچ فیلمی را اکران کند، جبران کرد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..