یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

«تایکا وایتیتی» فیلمساز برنده اسکار به صورت رسمی به عنوان کارگردان و یکی از نویسندگان قسمت جدید از مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» معرفی شد.
«تایکا وایتیتی» فیلمساز برنده اسکار به صورت رسمی به عنوان کارگردان و یکی از نویسندگان قسمت جدید از مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» معرفی شد.

به گزارش هنرمندنیوز, و به نقل از گاردین، «وایتیتی» که در جوایز اسکار ۲۰۲۰ موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه برای ساخته‌اش «جوجو ربیت» شد، علاوه بر کارگردانی قسمت جدید «جنگ ستارگان»، نگارش فیلمنامه آن را نیز با همکاری «کریستیون ویلسون» از نویسندگان درام جنگی «۱۹۱۷» بر عهده خواهد داشت.

هنوز تاریخ اکران قسمت جدید فیلم «جنگ ستارگان» اعلام نشده و «وایتیتی» نیز پیش‌تر با چندین پروژه سینمایی قرارداد امضا کرده است. او قرار است در پروژه بعدی خود کمدی فوتبالی «هدف بعدی برنده می‌شود» را با بازی «مایکل فسبندر» و «الیزابت تاندر» مقابل دوربین ببرد.

کمپانی دیزنی پیش‌تر دسامبر ۲۰۲۲ را به عنوان تاریخ اکران قسمتی جدید از مجموعه «جنگ ستارگان» اعلام کرده بود اما «دیوید بینوف» و «دی بی ویس» سازندگان مجموعه پرطرفدار «جنگ ستارگان» نیز از ساخت پروژه‌ای جدید در دنیای «جنگ ستارگان» خبر دادند که احتمالا این فیلم در دسامبر ۲۰۲۲ اکران خواهد شد.

«رایان جانسون» کارگردان فیلم «جنگ ستارگان: آخرین جدایی» نیز قرار است کارگردانی یک سه‌گانه مجزا از مجموعه «جنگ ستارگان» بر عهده بگیرد و مذاکرات او با کمپانی لوکاس فیلم در حال پیگیری است.

دیزنی که چند سال پیش کمپانی «لوکاس فیلم» مالک سری فیلم‌های «جنگ ستارگان» را با مبلغی نزدیک به چهار میلیارد دلار خریداری کرد، پیش‌تر دسامبر ۲۰۲۲، دسامبر ۲۰۲۴ و دسامبر ۲۰۲۶ را به عنوان تاریخ‌های اکران فیلم‌های جدید از این مجموعه اعلام کرده اما هیچ پروژه‌ای را رسما برای این تاریخ‌ها معرفی نکرده است.

«جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر» جدیدترین قسمت از این سری فیلم به کارگردانی «جی.جی آبامز» است که اواخر سال گذشته میلادی اکران شد و در نهایت به فروشی بالغ بر یک میلیارد دلار دست یافت.

مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» تاکنون به فروشی بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار در گیشه جهانی سینما دست یافته‌اند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..