چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ۸ فوریه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

«شهرام شاه حسینی» کارگردان سینما و تلویزیون در گفتگو با «هنرمند»

شهرام شاه حسینی کارگردان سینما و تلویزیون به مناسبت روز سینما از مشکلات و اولویت های این حوزه گفت: مشکلات سینما که از جمله شامل مسئله بازنشستگی، چه بیکاری، چه بیمه و حتی خود کار و... به نظرم از یک اتحادی می آید که به خصوص در مورد سینماگران وجود ندارد.
شهرام شاه حسینی کارگردان سینما و تلویزیون به مناسبت روز سینما از مشکلات و اولویت های این حوزه گفت: مشکلات سینما که از جمله شامل مسئله بازنشستگی، چه بیکاری، چه بیمه و حتی خود کار و... به نظرم از یک اتحادی می آید که به خصوص در مورد سینماگران وجود ندارد.

هنرمندنیوز: شهرام شاه حسینی کارگردان سینما و تلویزیون به مناسبت روز سینما از مشکلات و اولویت های این حوزه گفت: مشکلات سینما که از جمله شامل مسئله بازنشستگی، چه بیکاری، چه بیمه و حتی خود کار و... به نظرم از یک  اتحادی می آید که به خصوص در مورد سینماگران وجود ندارد. وقتی در ظاهر افراد چیز دیگری می گویند و در عمل کار دیگری می کنند هرگز مشکلات حل نخواهد شد یعنی به طور مثال ۷ نفر دور یک میز نشسته ایم و همگی درباره ی یک موضوعی بحث می کنیم، به اتفاق نظر می رسیم که آن مسئله به چه شکلی باید حل شود و بعد ۴ نفر از ما همین مسئله ای که باهم به توافق رسیده ایم را دور می زنند چون به نفعشان است که این کار را انجام دهند.

او ادامه داد: مانند بحث دستمزد بازیگران، به خاطر دارم که چند سال پیش راجع به دستمزد بازیگران یک سقف تعیین شد اما همان افرادی که این سقف را تعیین کرده بودند برای اینکه یکبازیگری را برای پروژه شان بیاورند پول بیشتری خلاف مبلغ تعیین شده، دادند و درواقع قانون را دور زدند، البته این فقط یک مثال بود و من اصلا مشکلی با دستمزد بازیگران ندارم تنها می خواستم بگویم بینمان هیچ اتحادی وجود ندارد و این قشر به ظاهر فرهنگی تنها قشر جامعه است که به راحتی می تواند زیر حرفش بزند و از تمام خط قرمز ها عبور کند.

این کارگردان با ذکر یک مثال بیان کرد: به عنوان مثال من تا به حال ندیده ام نظام پزشکی و یا همان قشر پزشکان اینگونه  کار یکدیگر را خراب کنند و از درون خود را نابود کنند، تنها ما اهالی سینما هستیم که اینگونه به جان هم افتاده ایم و چشم نداریم یکدیگر را ببینیم و به جای اینه کار خود را انجام دهیم در کار دیگران دخالت می کنیم، و تا زمانی که وضعیت اینگونه باشد هیچوقت مشکلاتمان از ریز و درشت حل نخواهد شد.

کارگردان فیلم «خانه دختر» خاطر نشان کرد: اگر بخواهم درباره ی سانسور و ممیزی، مشکلات پروانه ساخت و نمایش صحبت کنم آن را هم منوط به خودمان می دانم به دلیل اینکه افرادی که در این جایگاه ها قرار می گیرند و ساعت ها درباره ی اینکه فیلم یک کارگردان دارای چه مشکلاتی است و به دنبال این مسئله هستند که چرا اجازه پخش به آن داده شده است و به ارگان های دیگر می روند و شانتاژ می کنند که آن ها هم به دستگاه نظارتی ارشاد فشار بیاورند و وزارت ارشاد هم مجبور است که فشار را زیاد کند که یا آند فیلم پخش نشود، یا توقیف شود و یا دچار سانسور شود از خود ما هستند، از جای دیگری که نمی آیند این ما هستیم که در آن سمت قرار می گیریم و اگر قدرت داشته باشیم، از قدرتمان استفاده می کنیم و به نهاد های بالاتر دسترسی پیدا می کنیم و زیرآب یکدیگر را می زنیم.

«سوگل امیری»

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..