شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

به بهانه حواشی یک برنامه تلویزیونی در فضای مجازی

شاید خیلی‌ها وقتی پنجشنبه شب در فضای مجازی اعلام شد که مسعود فراستی قرار است جمعه در برنامه «من و شما» حضور پیدا کند تعجب کرده باشند! چرا؟
شاید خیلی‌ها وقتی پنجشنبه شب در فضای مجازی اعلام شد که مسعود فراستی قرار است جمعه در برنامه «من و شما» حضور پیدا کند تعجب کرده باشند! چرا؟

هنرمندنیوزچرا مسعود فراستی حاضر شد به برنامه من و شما برود؟ شاید خیلی‌ها مثل نگارنده وقتی پنجشنبه شب در فضای مجازی اعلام شد که فراستی قرار است جمعه در این برنامه حضور پیدا کند تعجب کردند! چرا؟ فراستی به عنوان یک منتقد و سینمایی نویس قدیمی ثابت کرده که انسان باهوشی هم است و اینکه مدیوم و اندازه‌ی برنامه‌ها را می‌شناسد به همین دلیل حضور او در برنامه من و شما که رویکرد آن به مجلات زرد شباهت دارد تعجب برانگیز بود، اما نکته‌ی مهم قبل از برخورد مجری جوان و بی تجربه در برخورد با فراستی یا مهمان‌های دیگر، چرایی حضورِ فراستی در این برنامه است، اساسا فراستی این بار مدیوم برنامه را اشتباه انتخاب کرده چرا که به هیچ وجه در برنامه‌ای مثل من و شما نمی‌شود حرف جدی زد، فکر کنید یک منتقد بخواهد در مجله یا روزنامه زرد از بحران‌های سینمایی حرف بزند خب اصلا امکان ندارد، برنامه من و شما هم مثل نشریات زرد به دنبال حاشیه سازی و جنجال‌های مختلف است اگر مخاطب این برنامه باشید قطعا از رویکرد سطحی‌اش خبر دارید مثلا در برنامه هفته پیش مجری جوان و بی تجربه‌اش از سام درخشانی می‌پرسد چرا بچه ات را در فرنگ به دنیا آوردی؟ واقعا این سوال چه ربطی به مجری یک برنامه دارد؟ یا در اوایل همین برنامه از فراستی درباره‌ی عشق می‌پرسد و فراستی در کمال هوشمندی جواب مجری را می‌دهد! همین جا بود که آرش ظلی پور از جواب فراستی جا می‌خورد و فکر می‌کند که باید پرخاشگری را آغاز کند و به فراستی بتازد! برای همین حتی به ساعت و تیپ فراستی گیر می‌دهد و می‌خواهد به هر شکلی شده از او انتقام بگیرد، نکته حائز اهمیت این است که فراستی چند بار تاکید می‌کند که قصد دارد درباره‌ی اوضاع نابسامان سینمای کمدی یا اجتماعی حرف بزند اما فراستی با وجود داشتن یک مجله تخصصی و یک برنامه سینمایی که چهارشنبه شب‌ها از شبکه چهار پخش می‌شود چرا باید در برنامه‌ی زردی مثل من و شما حرف‌های تخصصی بزند؟ اساسا انتخاب مسعود فراستی اشتباه بوده سروشکل برنامه با حرف‌های مهم و جدی زدن به هیچ وجه منطبق نیست و اتاق فکر و عوامل این برنامه فقط به دنبال جنجال‌های شخصی مهمانان برنامه هستند از طرفی صدا و سیما باید یک فکر اساسی بکند مجریان کم سن و سال و خام آبروی این سازمان مهم را می‌برند آرش ظلی پور با چه مدرکی درباره سینمای ایران نظر می‌دهد؟ با چه سوادی جلوی مسعود فراستی می‌شیند؟ این جوان هنوز فرق میان گفتگو و گفتمان را نمی‌داند جایگاه و ارزش فراستی را که یک عمر برای سینما نوشته است را نمی‌داند. ظلی پور به عنوان یک مجری تازه وارد، لحن گفتگو را نمی‌شناسد و قادر به تشخیص نیست که چگونه باید با یک منتقد پیشکسوت حرف برند که البته در برنامه جمعه این احساس به وجود آمد که ظلی پور به دلیل خصومت شخصی با فراستی وارد گفتگوی بی ادبانه شد ظلی پور فکر کرد اگر نظر فراستی را درباره تنگه ابوقریب بپرسد و فراستی نظر منفی‌اش را درباره‌ی این فیلم بگوید صدای خیلی از ارگان‌های مربوطه بلند می‌شود، به نظر می‌رسد دعوت از مسعود فراستی برنامه‌ای از قبل تعیین شده بود، چطور می‌شود که مهمان برنامه در حال حرف زدن باشد و کارگردان تلویزیونی نمای بسته از خمیازه‌ی مجری را بگیرد؟

توبیخ کردن مجری یا عوامل برنامه دردی را دوا نمی‌کند سازمان صداوسیما اگر می‌خواهد مجریان جدیدی را معرفی کند بهترست اول به آنها آموزش بدهد آرش ظلی پور که ادعای این را دارد که قبل از فراستی در تلویزیون حضور داشته هنوز نمی‌داند که در برنامه زنده نباید خمیازه بکشد و اصلا عاشق شدن یا چند زن داشتن مهمان به او و مخاطب میلیونی تلویزیون ربطی ندارد.

  • افشین علیار

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..