چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

قائم مقام رییس رسانه ملی در نشست اعضای کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی اربعین حسینی بر رویکرد مردمی بودن برنامه‌های این مناسبت و توجه به شعار اربعین حسینی تأکید کرد.
قائم مقام رییس رسانه ملی در نشست اعضای کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی اربعین حسینی بر رویکرد مردمی بودن برنامه‌های این مناسبت و توجه به شعار اربعین حسینی تأکید کرد.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، حجت الاسلام سیدرمضان موسوی مقدم طی نشستی با بیان اینکه رفتار رسانه ای ما در اربعین ۹۷ بر مبنای شعار «الحسین یجمعنا» است، گفت: در گزارش‌ها و همه برنامه‌هایی که به پوشش این کنگره عظیم حسینی می‌پردازند باید مفاهیم عمیق این شعار تبیین شود.

وی با تاکید بر اینکه تمام موارد ابلاغ شده به معاونت ها و بخش های ذیربط باید رعایت شود، تصریح کرد: تاکید رسانه ها اعم از رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه های مکتوب و رسانه های مجازی بر مردمی بودن این حرکت حسینی است و هر بخش متناسب با مأموریت خود باید بر اساس این شعار، این همایش عظیم را پوشش دهد.

رییس کمیته اطلاع رسانی و مستندساری اربعین با تاکید بر لزوم پاسخ به شبهات و سوالات پیرامون قیام حسینی اظهار کرد: بخشی از برنامه های سیما و صدا به صورت متمرکز روی این محتوا حرکت خواهد کرد و سیاست تبلیغی برنامه ها خصوصا برنامه های ثابت معارفی بر پاسخ به این شبهات شکل گرفته است.

حجت الاسلام موسوی مقدم با تاکید بر اینکه مراسم اربعین پدیده‌ای سیاسی - فرهنگی و اجتماعی است یادآوری کرد: سیاست ما بر اساس تبلیغ و تشویق مخاطب استوار است و به اتکای روایات وارده باید بر این ضرورت تاکید کرد.

وی افزود: باید در ساماندهی تولیدات رسانه ای به نوآوری و خلاقیت در همه ساحت های رسانه ای که لازمه این همایش عظیم است توجه کرد و تصویر نابی پیش روی مخاطبان قرار داد.

 قائم مقام رییس رسانه ملی توجه به محتوا را از ضرورت‌های تولیدات رسانه ای دانست و تاکید کرد: برنامه سازان معارفی در این میان وظیفه سنگین تری دارند و باید نکته ها و سوژه های ناب را از میان شعار امسال استخراج کنند و بر شور و شوق اربعین بیفزایند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد اربعین با تاکید بر بیان و طرح مشکلات و موانع در این حرکت عظیم حسینی از سوی رسانه گفت: هر چند امسال بسیاری از موانع برطرف شده اما شفاف سازی لازمه رسالت رسانه است و بخش های خبری برای انعکاس مشکلات و رفع موانع، وظیفه ذاتی شان را انجام دهند.

موسوی مقدم راه پیمایی اربعین حسینی را نماد وحدت مسلمانان دانست و گفت: این حرکت عظیم و خودجوش اگر با نشانه های وحدت مسلمانان بازگو شود تاثیرگذارتر است. توصیه ما به حضور مسلمانان بدور از رفتارهای فرقه ای است تا نقشه دشمن برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان نقش بر آب شود.

قائم مقام رییس رسانه ملی در پایان گفت: ما در آستانه تدارک کار بزرگ و سختی هستیم و باید مراقب شرایط امروز جهان اسلام، فتنه‌ها و توطئه‌های استکبار برای مسلمانان باشیم.

شهریار حیدری سخنگوی ستاد اربعین کشور، در این نشست با تاکید بر اهمیت نقش رسانه و تاثیرگذاری برنامه سازان و اصحاب رسانه یادآور شد: با استقرار تیم های رسانه ای در مسیرهای ۱۳ گانه منتظر انعکاس آگاهانه و به موقع از این رویداد بزرگ معنوی هستیم.

حجت الاسلام کریمیان رییس اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی نیز در این نشست بر هماهنگی های لازم برای ارائه خدمات به زائران و اصحاب رسانه های ایرانی در کنار اعضای اتحادیه‌های رادیو تلویزیون های اسلامی و رسانه های عراقی تاکید کرد و گفت: امسال ۴۰۰ رادیو و تلویزیون از ۴۳ کشور مراسم اربعین را پوشش خواهند داد و ما از حضور ۱۶۰۰ مستندساز استقبال خواهیم کرد.

وی با اشاره به اهمیت بحث زیرساخت های فنی بیان کرد: ۵۲ واحد SNG در کشور عراق آماده فعالیت است و پیش بینی حضور ۴۰ فرکانس رادیویی و استقرار ۴۰ دوربین فیلمبرداری انجام شده است تا تصاویر آن ها در اختیار تمام رسانه ها قرار گیرد و در بین الحرمین امسال شاهد بزرگترین حضور رسانه ای خواهیم بود.

در این نشست نمایندگانی از معاونت های سیما، صدا، توسعه و فناوری رسانه و مدیران مراکز نیز حضور داشتند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..