جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ۳۱ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

توسط رایزنی فرهنگی ایران در اسپانیا؛

در مراسم سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در اسپانیا، از ترجمه اسپانیایی کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم؛ خاطرات خودنوشت شهید سلیمانی» رونمایی شد.
در مراسم سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در اسپانیا، از ترجمه اسپانیایی کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم؛ خاطرات خودنوشت شهید سلیمانی» رونمایی شد.

هنرمندنیوز: مراسم یادبود سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی همراه با رونمایی ترجمه اسپانیایی کتاب «از چبزی نمی‌ترسیدم» شامل خاطرات خودنوشت شهید، با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران، رایزن فرهنگی و جمعی از اسپانیایی‌های علاقه‌مند به شخصیت شهید سلیمانی توسط رایزنی فرهنگی ایران در اسپانیا برگزار شد.

در این مراسم محمد مهدی احمدی رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا پس از سخنان کوتاهی، پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را که برای این برنامه ارسال شده بود قرائت کرد. در بخشی از پیام وزیر چنین آمده است: در آستانه سومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، انتشار ترجمه اسپانیایی کتاب خودنوشت آن شهید، با عنوان «از چیزی نمی‌ترسیدم» به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در مادرید، در راستای معرفی هرچه بهتر شهید سلیمانی و سیره و سلوک آن مرد خدایی، که در کتاب حاضر اشاره‌ای گذرا بر زندگی پرتلاطم آن شهید شده، شایسته تقدیر است. امیدوارم این اثر سترگ، قلب‌های بیدار و وجدان‌های آگاه در سراسر جهان را به سوی آزادگی، اخلاص و ظلم‌ستیزی رهنمون سازد.

در ادامه حسن قشقاوی؛ سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در سخنانی از تحلیل های عمیق شهید سلیمانی و توانایی ترسیم رخدادهای ژئوپولتیک و ژئواستراتژیک آینده یاد کرد. وی ضمن اشاره به ویژگی مقاومت در شهید سلیمانی به عنوان یکی از مهمترین ویژگی‌ها و شاخصه او از دیگر شهیدان واقعه تروریستی فرودگاه بغداد و شهید ابومهدی مهندس به عنوان قهرمان ملی عراق نیز یاد کرد.

همچنین دو نفر از فعالان اسپانیایی به بیان نکاتی درباره شخصیت شهید سلیمانی و تاثیر او بر وضعیت امروزی منطقه و جهان پرداختند.

کارلوس پاز بر حجم سانسوری که امروز در خبرهای رسانه های جریان اصلی غرب درباره تحولات خاورمیانه رخ می دهد تاکید کرد و گفت: همانطور که در جریان جنگ سوریه این رسانه ها با اطلاعات نادرست و تحلیل های دروغ مخاطبان خود را فریب می دادند، امروز نیز این جریان، وقایع رخ داده در ایران را وارونه جلوه داد و کوشید با این کار ایران را بی ثبات کند.

وی افزود: شهید سلیمانی همه این وقایع را پیش بینی کرده بود و سال‌ها به تنهایی در مقابل این جبهه بزرگ تروریستی شامل صهیونیسم و گلوبالیسم ایستاد.

یوسف فرناندز نیز با مرور رخدادهای منطقه در لبنان، سوریه، عراق و یمن تاکید کرد: شهید سلیمانی نقش بزرگی در شکل گیری نظم جدید در منطقه داشت. در سوریه و عراق مقابل گروه های تکفیری و جهادی تروریستی ایستاد، در لبنان به کمک حزب الله به اشغال صهیونیست ها در جنوب این کشور خاتمه داد، در عراق موفق شد به حضور گسترده داعش با کمک حشد الشعبی خاتمه دهد و در یمن با توانمند کردن انصار الله باعث شد آنها در مقابل اشغال سعودی بایستند.

در ادامه این برنامه از کتاب «از چیزی نمی ترسیدم»؛ خاطرات خودنوشته شهید سلیمانی که توسط رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید به اسپانیایی ترجمه و منتشر شده، رونمایی شد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..