سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ۷ فوریه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نائب رئیس اتحادیه اتحادیه کلیشه و لیتوگراف خبر داد:

نائب رئیس اتحادیه کلیشه و لیتوگراف از تسهیل در صدور مجوز چاپ دیجیتال با بازنگری در آیین‌نامه موجود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
نائب رئیس اتحادیه کلیشه و لیتوگراف از تسهیل در صدور مجوز چاپ دیجیتال با بازنگری در آیین‌نامه موجود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

هنرمندنیوز: جلال ذکایی، نائب رئیس اتحادیه اتحادیه کلیشه و لیتوگراف، از تلاش  اتحادیه برای تسهیل در صدور مجوز چاپ دیجیتال خبر داد و گفت:‌ دستورالعملی در وزارت ارشاد درباره تاسیس و راه‌اندازی واحدهای چاپی، افست، لیتوگراف و دیجیتال وجود دارد،‌ که بررسی‌های میدانی ما در اتحادیه نشان می‌دهد‌، با واقعیت‌های میدانی تطابق ندارد.

وی ادامه داد: با توجه به شعار دولت مبنی بر رفع موانع تولید ما پیشنهاد بازبینی این دستورالعمل را به وزارت ارشاد دادیم که مورد موافقت معاونت فرهنگی قرار گرفته است.

ذکایی با اشاره به مواردی که در دستورالعمل وجود دارد ولی خلاف واقعیت‌های موجود است،‌ نیز گفت:‌ در دستورالعمل یکی از حداقل‌های راه‌اندازی چاپخانه دیجیتال داشتن حداقل ۵۰ متر فضای کار است،‌ در حالی که در ضوابط اتحادیه‌ها این فضا ۲۰ متر است.یا در گذشته حداقل دستگاهی که برای چاپ رول مستقر می‌‌شد،‌ در عرض ۳ متر و ۲۰ سانت بود،‌ اما با تغییر تکنولوژی امکان فعالیت با دستگاه‌های عرض ۱۸۰ سانت نیز فراهم است.

وی ادامه داد:‌ تسهیل در صدور مجوز واحدهای چاپ دیجیتال با بازنگری دستورالعمل موجود می‌تواند به ترغیب فعالان این عرصه برای دریافت مجوز رسمی برای فعالیت منجر شود.

وی پیش از این از فعالیت چهار هزار واحد چاپ دیجیتال در کشور خبر داده بود که تنها ۵۰ واحد در این میان دارای مجوز کسب هستند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..