دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ۶ فوریه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

شورای بررسی و تایید نشانه ها و نمادهای دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.
شورای بررسی و تایید نشانه ها و نمادهای دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بر اساس آیین نامه بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت مصوب هیأت وزیران و ابلاغ آن، شورای بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور ساماندهی نشانه ها و نمادهای دستگاه‌های دولتی تشکیل شد.

بر اساس این آیین نامه، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (رییس شورا)، نمایندگان وزارت کشور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نماینده سازمان اسناد کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، نماینده سازمان ثبت اسناد  املاک کشور و ۲ نفر صاحبنظر مرتبط با موضوع نشانه ها و نمادها عضو این شورا هستند.

این شورا براساس آیین نامه وظیفه بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای پیشنهادی دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت و تصمیم گیری درباره اختلافات مربوط به تشابه نشانه ها و نمادهای دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت را برعهده دارد.

طبق ماده ۶ این آیین نامه از زمان لازم الاجرا شدن آیین نامه، نشانه ها و نمادهای جدید دستگاه‌های دولتی وابسته به دولت پس از تصویب شورا قابل استفاده است.

بر اساس تبصره ۲ ماده آیین نامه بالاترین مقام اجرایی دستگاه دولتی یا وابسته به دولت که پیشنهاد بررسی نشانه و نماد دستگاه را به شورا ارائه کرده است، در جلسات شورا حضور پیدا می کند.

دبیرخانه شورای بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت در معاونت امور هنری تشکیل شده و تاکنون ۲ جلسه شورا برگزار شده است.

در دومین جلسه شورا نشان پیشنهادی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برای این مرکز با حضور حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور و رییس مرکز و اعضای شورا، بررسی و تصویب شد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..