یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

تهیه‌کننده فیلم کوتاه «همه‌چیز در معرض فروش» درباره چالش‌های تولید این اثر در شرایط کرونا و همکاری با بازیگرانی چون کتایون امیر ابراهیمی توضیح داد.
تهیه‌کننده فیلم کوتاه «همه‌چیز در معرض فروش» درباره چالش‌های تولید این اثر در شرایط کرونا و همکاری با بازیگرانی چون کتایون امیر ابراهیمی توضیح داد.

هنرمندنیوز: فیلم کوتاه «همه‌چیز در معرض فروش» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا سنگیان به تازگی تولید خود را به اتمام رسانده و برای حضور در جشنواره‌های فیلم کوتاه آماده می‌شود. این فیلم روایتی از مسائل زندگی ترنسکشوال‌ها بوده و داستان خود را در چند اپیزود بیان می‌کند. کتایون امیر ابراهیمی، السا فیروز‌آذر، گیتی معینی، شاپور کلهر، بابک قادری، بهار راد، آتیه جاوید و محمدحسین حسینی بازیگرانی هستند که در این اثر حضور دارند.

محمدحسین حسینی (تهیه‌کننده فیلم کوتاه «همه چیز در معرض فروش») درباره همکاری با کتایون امیرابراهیمی که پس از مدت‌ها به عنوان بازیگر در فیلمی حضور پیدا کرده است، گفت: خانم امیر ابراهیمی بخشی از تاریخ سینمای ایران است و از اینکه همکاری با ایشان را تجربه کردم بسیار خوشحالم. ایشان با تواضع و فروتنی در پروژه حضور پیدا کرد و مقابل دوربین آمد. به خاطر دارم برای گرفتن یک سکانس مجبور به برداشت‌های مختلف شدیم ولی یکبار هم خسته نشدند و هر بار با انرژی مضاعف سر صحنه حضور پیدا کردند که قوت قلبی برای تمام گروه بود.

او که در این فیلم ایفای یکی از نقش‌ها را نیز برعهده داشته است، با اشاره به علاقه‌اش به تولید اثر هنری بیان کرد: فعالیت هنری از کودکی تاکنون برایم دارای جذابیت بوده است. از طریق بهزاد فراهانی و ایرج راد که از اساتید و دوستانم در این حرفه هستند، در تئاتر با حمیدرضا سنگیان آشنا شدم و در جریان تولید اثر توسط او قرار گرفتم. پیشنهاد حمید رضا سنگیان و اصرار اساتیدی چون جناب فراهانی سبب شد تا ایفای یکی از نقش‌های فیلم را نیز بپذیرم و اکنون حس می‌کنم اتفاق خوبی رقم خورده است. اکنون بازیگری را جدی‌تر دنبال می‌کنم و قرار است در سریال حضرت موسی نیز ایفای یکی از نقش‌ها را برعهده داشته باشم.

 وی افزود: «همه چیز در معرض فروش» جز فیلم‌هایی است که نسبت به آثار کنونی سینمای کوتاه متفاوت است. در واقع همین موضوع سبب شد تا همکاری در این پروژه را بپذیرم. این فیلم بخش پنهان جامعه کنونی را به نمایش می‌گذارد و برای اجتماع و مردم است. هر کدام از بازیگران در این اثر نماینده بخشی از مردم و جامعه هستند و آنها را زندگی می‌کنند.

این تهیه‌کننده در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره چالش‌های تولید فیلم کوتاه در شرایط پاندمی کرونا گفت: همانطور که می‌دانیم کرونا شرایط تولید کارهای هنری را به هم زده است. تولید تئاتر، فیلم سینمایی و فیلم کوتاه همگی در شرایط کرونا با چالش‌هایی مواجه شدند و ما هم از این قاعده مستثنا نبودیم. یکی از مسائلی که در این فیلم با آن مواجه بودیم، حضور بازیگران پیشکسوت بود که وضعیت سلامتی آنها از هر نظر برایمان اهمیت داشت.

وی افزود: در زمان فیلمبرداری از اینکه یکی از عوامل فیلم به ویروس کرونا مبتلا شود ترس داشتیم. چراکه اکثر گروه واکسنی نزده بودند. به این ترتیب مجبور بودیم که تمام تلاش خود را برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به بهترین شکل ممکن به کار ببندیم. بنابراین قبل از فیلمبرداری تمام عوامل تست کرونا دادند و پس از منفی شدن تستشان سر صحنه حضور پیدا کردند. علاوه بر این نیز تمام موارد بهداشتی را سر صحنه رعایت می‌کردیم تا خدای نکرده اتفاق غیر قابل جبرانی رخ ندهد.

حسینی همچنین درباره چالش سرمایه‌گذاری روی فیلم‌های کوتاه توضیح داد: سرمایه‌گذاری روی فیلم کوتاه می‌تواند با استقبال خوبی مواجه شود، در صورتی که شما روی فیلمنامه خوبی وقت و انرژی بگذارید و از ابتدا بدانید که قرار است بر چه اساسی، اثر مورد نظر را تولید و به سرانجام می‌رسانید. فیلمنامه همه چیز در معرض فروش برای من همه فاکتورهای یک اثر فرهنگی را داشت. شخصا دوست داشتم از تولید آن حمایت کنم. چراکه فکر می‌کنم موضوع این فیلم دغدغه مهمی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین درباره روند تولید این فیلم کوتاه نیز توضیح داد: ما در این فیلم پیش تولید و تولید سریعی را طی کردیم. به این خاطر که هر آن احتمال تعطیلی را می‌دادیم. به این ترتیب از اسفندماه سال ۹۹ کار را شروع کردیم و فروردین ماه کلید زدیم. همه چیز خیلی سریع و با برنامه‌ریزی دقیق جلو رفت و اکنون از نتیجه کار حس خوبی دارم. باید دید در ادامه این فیلم تا چه اندازه می‌تواند موفقیت‌هایی را کسب کند. شخصا به دیده شدن آن در جشنواره‌های جهانی خوش‌بینم.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..